Аталанта преклони глава пред новак

Фрозиноне записа първата си шампионатна победа след своето завръщане в Серия "А", спечелвайки с 2:1 срещу Аталанта в двубоя помежду им от втория кръг на Калчото. Така “канарчетата” постигнаха първия си успех срещу този съперник в италианския елит.

Двубоят започна чудесно за новака, който поведе още в петата минута. Тогава Абду Харуи беше точен с шут по земя след своя солова акция. В 24-тата минута Иларио Монтериси удвои преднината на тима след изпълнение на корнер. През второто полувреме бергамаските наложиха постоянен натиск, но стигнаха само до едно попадение, дело на Дуван Сапата с мощен изстрел в 56-ата минута.

По този начин и двата тима имат по една победа и една загуба от началото на сезона в първенството.

Снимки: Imago