Госенс започна с головете в Германия при нова лекция на Унион

Унион (Берлин) записа нов отличен мач в подготовката си за участието в груповата фаза на Шампионската лига. Сега столичани разбиха Дармщат с 4:1 като гости в двубой от втория кръг на Бундеслигата. Преди седмица, в първия кръг, те се наложиха със същия резултат и над Майнц 05.

Победата на “железните” сега е още по-ценна, защото още в 21-вата минута те останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Брендън Аарънсон, но това изобщо не ги спря.

Срещата ще бъде запомнена от национала Робин Госенс, който се отчете с първите си два гола за клуба след трансфера от Интер. Той беше точен за 1:0 още в 4-тата минута с удар с левия крак.

Следващите три попадения на Унион пък паднаха след статични положения и засичания с глава. Преди това обаче Марвин Мехлем изравни за 1:1 само три минути след изгонването на Аарънсон.

Госенс беше точен за 2:1 в 34-ата, а героят от първия кръг Кевин Бееренс покачи на 3:1 след още пет минути.

В 65-ата Данильо Дуки окончателно отказа Дармщат с още един гол.