Тотнъм отново показа положително лице и се поздрави с втора поредна победа

Тотнъм постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като надделя комфортно с 2:0 в гостуването си на Борнемут. Двете попадения за “шпорите” паднаха в двете полувремена и бяха дело на Джеймс Мадисън (17’) и Деян Кулушевски (63’). За “черешките” пък това бе втора поредна загуба, като те имат едва една спечелена точка при домакинското равенство срещу Уест Хам в първия кръг. Гостите отново показаха много положително лице в голяма част от срещата, което бе прието много положително и от феновете на тима по трибуните.

Футболистите на Анге Постекоглу започнаха много по-активно двубоя и изглеждаха доста остри в предни позиции. Те на няколко пъти застрашиха вратата на Нето, за да се стигне до 17-ата минута, когато Папе Сар пусна отличен пас към нахлуващия в наказателното поле Джеймс Мадисън, а халфът без забавяне прати топката в мрежата за 1:0. Това бе негов първи гол с екипа на “шпорите”. Играчи на "чершките" обаче останаха много недоволни, защото "шпорите" стартираха своята атака след много остра намеса на Кристиан Ромеро пред наказателното поле, която можеше да доведе и до официално предупреждение, но вместо това бе подмината от рефера.

Футболистите на Тотнъм можеха да стигнат до второ попадение пет минути по-късно, когато нова бърза атака завърши с отличен пас на Сон Хюн-Мин към Сар в наказателното поле, но изстрелът на сенегалеца бе спасен от стража на “черешките”. Подобна бе ситуацията и десетина минути преди края на първото полувреме, когато Ричарлисон се оказа с топка в крака в пеналта, но се забави с изстрела си и бе блокиран от бранител на домакините. Бразилецът пропусна нова добра възможност в 40-ата минута, когато достигна центриране от фал на Мадисън, но отново не уцели целта.

Гостите показаха по-различно лице в началото на втората част, когато играчите на Андони Ираола бяха много по-активни в предни позиции и само в рамките на първите петнайсетина минути създадоха няколко много добри атаки, но грешки в завършващата фаза бяха причината да не се стигне до сериозни опасности пред Гулиелмо Викарио. Това принуди наставникът Анге Постекоглу да пусне на терена Иван Перишич и Пиер-Емил Хойберг. Само няколко минути след това отлично разиграване между хърватинът и Дестини Удоджи на крилото даде възможност на италианския бек да центрира към Деян Кулушевски, който прати топката за втори път в мрежата на Нето.

В 71-ата минута Иван Перишич получи жълт картон за доста остро влизане, но съдията Тим Робинсън получи сигнал от ВАР да прегледа отново ситуацията за евентуален червен картон, но потвърди първоначалната си позиция след преглед с видео-асистента. Постепенно футболистите на Тотнъм се дръпнаха в по-задни позиции и до голяма степен оставиха инициативата на своите противници от Борнемут. Те опитваха да застрашават Нето основно на контраатаки, но и двата тима не бяха особено ефективни в последната третина на полето. Най-доброто положение се откри пред Иван Перишич дълбоко в добавеното време от цели осем минути, когато хърватският флангови играч успя с няколко финта да се справи с един от бранителите, но изстрелът му бе неточен.

Само след три дни Тотнъм ще гостува на Фулъм във втория кръг на Купата на лигата, а Борнемут ще пътува до Уелс, където ще се изправи срещу Суонзи.

Снимки: Gettyimages