Пуерто Рико и Южен Судан сътвориха един от мачовете на първенството

Отборите на Пуерто Рико и Южен Судан сътвориха невероятно зрелище във втория ден на Световното първенство по баскетбол. Пуерториканците хвърлиха много сили и постигнаха първия си успех на Мондиал 2023 чрез победа със 101:96 (24:29, 18:23, 18:15, 21:14, 20:15) в зала “Смарт Аранета Колизеум” в Манила.

Пуерториканците губеха с двуцифрена разлика на полувремето при 42:52, като едва в края на последната четвърт успяха да постигнат обрат. Все пак отборът на Южен Судан вкара мача в продължение при 81:81, но техният съперник спечели надвкарването в продължението и отбеляза 20 точки за пет минути, за да триумфира със 101:96.

Така Пуерто Рико повежда група “B” с баланс от 1-0, докато Южен Судан е втори с 0-1. Сърбия и Китай са другите два отбора в групата. В понеделник от 11:00 часа Южен Судан се изправя срещу Китай, а от 15:00 Пуерто Рико ще играе срещу Сърбия.

Стефан Томпсън-младши бе най-резултатен за Пуерто Рико с 21 точки и 13 борби. Тремонт Уотърс наниза 19 точки и раздаде 11 асистенции, Джордж Кондит добави още 18 точки и 11 овладени топки, Исмаел Ромеро завърши с 16 точки и 12 борби, Айзея Пинейро постигна 14 точки и 5 овладени топки, а Джордан Хауърд отбеляза 11 точки.

Баскетболистът на Чикаго Булс Карлик Джоунс избухна с 35 точки, 6 борби и 11 асистенции за Южен Судан. Уениън Гейбриъл вкара 13 точки, а Марайъл Шайок финишира с 11 точки и 7 борби.