Олимпиакос пречупи Чукарички още до почивката

Олимпиакос се наложи с 3:1 над Чукарички и направи голяма крачка към груповата фаза на Лига Европа. Гръцкият гранд реши мача в своя полза още през първото полувреме с две попадения на Аюб Ел Кааби и точен изстрел на Константинос Фортунис. Гостите от Сърбия стигнаха до почетен гол на Игор Миладинович в последните секунди, който им оставя известни шансове за обрат в реванша.

Новото попълнение Ел Кааби откри резултата в 3-ата минута след асистенция на Мариус Врусай. В 16-ата Мади Камара подаде на Фортунис, той навлезе в наказателното поле и с безпощаден удар удвои аванса на тима от Пирея. Малко преди почивката Фортунис центрира към Ел Кааби, който се разписа с глава за 3:0.

В 49-ата минута Камара прати топката за четвърти път във вратата на сърбите, но голът беше отменен заради игра с ръка. В добавеното време резервата Миладинович намали и запази интригата за ответния двубой.