Хайнц извежда ЦСКА - София с капитанската лента и срещу Черно море

Тобиас Хайнц ще изведе ЦСКА - София като капитан във втора поредна среща. Той получи тази роля в гостуването на Ботев (Враца), като се отблагодари с гол за победата с 2:0. Избраният след идването на Нестор Ел Маестро - Мено Кох, ще остане на резервната скамейка и в събота срещу Черно море, както се случи и под Околчица. Вместо него в ядрото на ариергарда отново ще си партнират Християн Петров и Браян Кордоба, а капитан ще е Хайнц, твърди "Тема Спорт".

ЦСКА - София удари Ботев (Вр) за първа победа при Ел Маестро

Норвежецът е четвъртият различен носител на лентата от началото на настоящия сезон. Юга бе капитан срещу Хебър и Крумовград, Иван Турицов срещу Сепси, а Мено Кох при гостуването на румънците, Славия и Лудогорец.

Хайнц участва пряко в три от четирите гола на ЦСКА - София през кампанията. Той вкара на Крумовград и Ботев (Враца), а асистира за попадението на Туфегджич срещу Славия. Тобиас и сънародникът му Линдсет са и полевите футболисти с най-много изиграни минути досега в първенството - 426 и 427.