ЦСКА - София удари Ботев (Вр) за първа победа при Ел Маестро

ЦСКА - София победи с 2:0 Ботев (Враца) като гост в efbet Лига и записа първа победа, откакто Нестор Ел Маестро замени Саша Илич през юли. Централният нападател Дюкенс Назон, който беше най-опасният футболист на "червените", откри резултата в шестата минута след флангово подаване на Жираир Шагоян. В 83-ата капитанът Тобиас Хайнц удвои с изстрел от упор. Така отборът от "Армията" не срещна проблеми срещу опашкаря и вече гледа към двубоя с Черно море след седмица. Ботев пък регистрира пета загуба от началото на сезона.

Бразилският наставник на домакините Даниел Моралес заложи на две остриета в атака - Браян Переа и Даниел Генов. Същевременно Ел Маестро заложи на четирима бранителите в линия - Тибо Вион, Браян Кордоба, Християн Петров и Сейни Санянг. Пред тях сръбският специалист нареди норвежкото дуо Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц. Нападението на "червените" водеше Дюкенс Назон, зад когото беше разположен Матиас Фаетон.

Гостите от София поведоха рано-рано. Жираир Шагоян се възползва от груба грешка в дефанса на Ботев (Враца), което му позволи да напредне по дясното крило и да намери на голова позиция Дюкенс Назон, който нямаше как да сбърка. Ситуацията беше прегледана за евентуална засада на голмайстора, но такава нямаше - 1:0 за ЦСКА - София

В 13-ата минута Браян Переа получи извеждащ пас, след което прати топката зад Густаво Бусато. Още в реално време обаче се видя, че бившето острие на Лацио и Троа е в положение на засада, а проверката с VAR потвърди решението на съдиите да отменят попадението.

Последваха спокойни минути преди в 27-ата Тобиас Хайнц да се размине с гол. Отлична намеса пред голлинията на Ботев (Враца) имаше Федерико Бариос, който успя майсторски да спаси с една ръка изстрела на капитана на ЦСКА - София. В 34-ата минута Християн Петров се прояви пред вратарското поле на гостите, избивайки в решаващия момент опасно подаване на Момчил Цветанов към Браян Переа. След последвалия корнер последва удар с глава на Переа, който беше спрян от Густаво Бусато. След 180 секунди Жираир Шагоян шутира от границата на наказателното поле, но колумбийският страж на врачани плонжира и улови топката.

20 Ботев (Враца) 0:2 ЦСКА - София

В началото на второто полувреме Спас Георгиев се оказа на много добра позиция в наказателното поле, но десетката на Ботев (Враца) не уцели целта. Остана съмнение дали опитният халф не е бил в засада при паса към него, но така или иначе топката не се спря в мрежата на Густаво Бусато. Веднага след това Матиас Фаетон пробва красив изстрел отляво, но нападателят на Гваделупа не сполучи.

В 61-ата минута националът Станислав Шопов направи уникален пропуск. Той не уцели опразнената врата от десетина метра, след като секунда по-рано Федерико Бариос изби нисък изстрел на Дюкенс Назон. Скоро след това футболистите на Ел Маестро заформиха ново разбъркване в пеналтерията на домакините, но отново не се намери кой да нанесе головия удар. В 70-ата минута Момчил Цветанов от Ботев потърси мишената със снаряд от трийсетина метра, но топката профуча над горната греда. След девет минути Бариос спаси с чудесен рефлекс голов удар на Тобиас Хайнц.

В 83-ата минута Тобиас Хайнц направи 2:0 за гостите от "Армията". Голяма грешка при разиграване в отбраната на Ботев позволи на Дюкенс Назон да напредне и да шутира опасно, но Федерико Бариос отново реагира отлично. Топката попадна у много активния Тобиас Хайнц, който не сгреши и намери мрежата - 2:0 за "червените" и радост за Нестор Ел Маестро край тъчлинията. Така с последния съдийски сигнал на Георги Кабаков, в актива на софийския тим влязоха три точки.

Ботев (Враца) 0:2 ЦСКА - София

0:1 Дюкенс Назон (6)
0:2 Тобиас Хайнц (83)

Стартовите състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 4. Луис Суарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 10. Спас Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 77. Стефан Велев.

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц, 3. Сейни Санянг, 10. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон, 8. Станислав Шопов.

Снимки: Борислав Цветанов