Жирона отнесе Хетафе за първата си победа през сезона

Отборът на Жирона записа първата си победа през сезона, и то по убедителен начин, след като спечели домакинството си на Хетафе с 3:0 в двубой от втория кръг на Ла Лига.

Каталунците поведоха още в 12-ата минута, когато Янхел Ерера беше точен с глава след центриране на Савио. Отначало беше маркирана засада, но ВАР призна попадението. След почивката Кристиан Стуани довърши започнатото с две попадения. В 55-ата минута той беше точен с воле след центриране на Мигел Гутиерес. Десет минути по-късно нападателят се възползва от грешка на противниковия страж и оформи крайния резултат. Така уругваецът вече има 51 гола за Жирона в Ла Лига, с което стана първият играч в клубната история с поне 50 попадения в испанския елит. Нещо повече, Стуани е вкарал 34% от всичките 149 попадения на тима в първенството.

С този успех Жирона събра четири точки в актива си и излезе на третата позиция, а Хетафе е на 16-ото място със само един пункт.