Пропуски лишиха Реал Сосиедад от победа срещу Жирона

Реал Сосиедад и Жирона завършиха 1:1 в откриващия за двата тима мача за сезона в Ла Лига, игран в Сан Себастиан. Такефуса Кубо откри резултата за домакините (5'), но резервата Артьом Довбик донесе точката за тима си с дебютно попадение (73').

Мачът започна отлично за баските, които откриха резултата след 5 минути игра. Центриране на Айхен Муньос намери японеца непокрит, който с прецизен удар с левия крак вкара първия гол за Реал Сосиедад в новата кампания. Само седем минути по-късно домакините получиха и дузпа за нарушение на Дейли Блинд, но радостта им бе кратка, тъй като след преглед с ВАР главния съдия отмени решението си и 11-метров наказателен удар не последва.

През втората част по-добрата игра на Реал Сосиедад продължи, като първо опасен далечен удар на Браис Мендес в 56-ата минута мина на сантиметри от вратата на Жирона. Дванадесет минути по-късно Микел Оярасабъл получи отлична топка от Мартин Субименди и стреля, но стражът на гостите Пауло Гасанига спаси сигурен гол.

Тези пропуски на Реал Сосиедад натежаха и в крайна сметка домакините бяха наказани. След украинска комбинация в 73-тата минута между Виктор Циганков и резервата Артьом Довбик, последният успя да вкара отблизо с глава за дебютното си попадение за Жирона, след трансфера си през това лято от Днипро-1.

Последва финален натиск на Реал Сосиедад, като в последната 90-ата минута удар с глава на Робин Льо Норман след корнер бе неточен, а удари на резервите Умар Садик и Йон Аласагасти също не намериха целта.

Снимки: Imago