Барселона отново не успя да вкара на "Алфонсо Перес" в мач с три червени картона и неотсъдена дузпа

За четвърта поредна година Барселона не успя да отбележи гол при гостуването си на Хетафе и за трети пореден път срещата на "Колисеум Алфонсо Перес" завърши 0:0. Срещата ще се запомни с три червени картона и доста спорно решение на съдията в самия край на двубоя, когато той можеше да отсъди дузпа за каталунците.

Рафиня бе изгонен за удар с лакът малко преди почивката. Хайме Мате от домакините получи втори жълт картон в 57-ата минута и двата отбора завършиха мача с 10 човека. Наставникът на каталунците Чави Ернандес също бе изгонен. Той напусна резервната скамейка в 70-ата минута за оспорване на съдийско решение.

Срещата започна с атаки и към двете врати и пролуки в двете защити. Още във втората минута Гюндоган можеше да направи мечтан дебют. Топката стигна до него в наказателното поле, ударът му бе спасен, но се оказа, че е имало засада. При първата си атака Хетафе бе близо до гол. Хуанми Латаса се озова зад защитата. Той беше сам срещу Тер Стеген, но под натиска на Кунде той не успя да отправи точен удар.

Последва центриране от фал на Гюндоган, което намери Левандовски непокрит. Неговият изстрел с глава не създаде големи проблеми на Сория, а повторенията показа, че полякът е бил в засада. Барса имаше предимство, но домакините бяха наредени компактно и не оставяха много пространства. Темпото не беше много високо, но в 26-ата минута Ромеу можеше да открие резултата. Той проби през центъра, финтира бранител и отправи удар, но топката мина покрай дясната греда на Сория.

Отговорът на Хетафе бе отлична атака, която завърши с точен удар. Иглесиас стреля от границата на наказателното поле, но Тер Стеген се справи. В 36-ата минута каталунците стигнаха до нова възможност. Великолепно подаване на Кунде изведе Рафиня зад защитата. Бразилецът беше сам срещу вратаря, но стреля право в него. След това топката се удари в Митрович и срещна гредата.

Малко след пропуска си Рафиня получи жълт картон. Последва пауза за вода, а след нея бразилецът си изкара директен червен картон. Той влезе с лакът в главата на Дамиан Суарес и бе изгонен.

Изнервяне имаше и в двата отбора, но това не попречи да се стигне до опасни ситуации в добавеното време от 10 минути на първата част. Центриране на Педри бе отклонено, но Сория се справи. Малко преди края на полувреме Аленя бе оставен непокрит и стреля с глава, но прати топката над вратата.

В началото на втората част каталунците опитваха да контролира играта, въпреки че играеше с човек по-малко, докато Хетафе не промени много стила си. На почивката Чави извади Кристенсен и пусна Абде, а Де Йонг се върна, за да бъде част от защитата. Влезлият като резерва мароканец можеше бързо да промени нещата на терена. Той получи подаване зад защитата, но от воле стреля над вратата. Останаха съмнения за засада, така че дори да беше се стигнало до гол, най-вероятно той нямаше да бъде признат.

В 57-ата минута домакините загубиха численото си предимство, тъй като Хайме Мате извърши нарушение, с което си заслужи втори жълт картон. Малко по-късно Алварес изчисти топката от голлинията след удар с глава на Левандовски. Ново изгонване последва в 70-ата минута, когато наставникът на Барса Чави трябваше да напусне скамейката. Той получи червен картон за бурно оспорване на една ситуация, в която Абде се откъсваше и падна пред наказателното поле след съприкосновение с Джене.

В игра за Барса се появи 16-годишният талант Ламине Ямал, който дебютира за тима миналия сезон. След него влязоха Гави и Ансу Фати. Именно пробив на Ямал и отлично подаване прати топката на крака на Фати, който бе в отлична позиция, но от въздуха я прати над вратата.

Дадено бе 9-минутно продължение на второто полувреме, а то продължи до 115-ата минута. Причината за удължаването бе ситуация в наказателното поле на Хетафе. Иглесиас първо задържа Гави, а след това изрита Араухо. Съдията първоначално не отсъди нищо, но бе повикан да гледа ситуацията на монитор. Въпреки очевидното нарушение срещу Араухо, той не отсъди дузпа. Решението му бе игра с ръка на Гави, което бе начин да се измъкне. Иглесиас държеше халфа на Барса, а след това отклони топката към тялото му преди да се докосне в горната част на ръката му, което в нормална ситуация не би било нарушение.

ХЕТЕФЕ - БАРСЕЛОНА 0:0

Снимки: Imago