Късни голове донесоха първия успех на Барса

Барселона стигна до първата си победа за новия сезон, след като надделя над Кадис с 2:0. Педри отри резултата в 82-ата минута, а в добавеното време резервата Феран Торес се разписа. Каталунците имаха трудности и не създадоха много в предни позиции. В същото време те трябва да благодарят на пропуските на гостите, които създадоха три великолепни положения за гол, които пропиляха.

Чави заложи на 16-годишния Ламине Ямал, който игра на мястото на наказания Рафиня. Бразилецът получи червен картон в първия кръг при нулевото равенство срещу Хетафе. Наставникът на каталунците също бе наказан и не води тима от резервната скамейка.

Каталунците направиха домакински дебют на Олимпийския стадион "Луис Компанис", където ще играят поне до ноември 2024 г. Стадионът е с капацитет около 50 000, но се виждаха някои празни места - нещо, което много рядко се случва на "Камп Ноу".

Барселона пое контрола върху мача от началото, но в играта на тима нямаше достатъчно острота. Удар на Ромеу мина встрани от вратата след рикошет, а опит на Педри не затрудни Ледесма. В 24-ата минута Левандовски получи шанс да стреля с глава, но прати топката право в ръцете на вратаря на гостите.

След половин час игра последва пауза за вода, а след нея се стигна до двете най-добри голови ситуации през първото полувреме. Първо великолепно подаване на Педри намери Кунде зад защитата. Бранителят едва успя да докосне топката, но тя бе много трудна за вратаря, който направи блестящо спасяване. Секунди по-късно Рожер се озова сам срещу Тер Стеген. Нападателят на Кадис напредна, но не успя да преодолее вратаря, който излезе отлично.

Шампионът от миналия сезон стартира по-агресивно втората част и притисна съперника за известен период. Малко след почивката Барса можеше да открие резултата. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Ромеу, който стреля отблизо, но ударът му бе блокиран. Секунди по-късно Кадис получи великолепен шанс да поведе. Контраатака на гостите завърши с подаване на Рожер Марти към Алкарас, който не успя да уцели празната врата.

Контраатаките на Кадис успяваха да изненадат защитата на Барса. В 62-ата минута след фантастичен пробив на Крис Рамос той излезе на прекрасна позиция, но стреля покрай вратата. С изтичане на времето феновете на каталунците започнаха да се изнервят. В игра се появиха Ансу Фати и Абде, чийто хубав удар бе отразен от Ледесма.

Чакането на каталунците приключи в 82-ата минута. Тогава Гюндоган изведе Педри с великолепно подаване и халфът отбеляза първия гол за Барселона от началото на сезона. Ансу Фати се включи активно и отправи няколко удара, а малко преди края на редовното време прати топката в мрежата след подаване на Левандовски, но попадението не бе зачетено поради засада. В добавеното време влезлият като резерва Феран Торес бе изведен отлично от Левандовски и не сбърка, отбелязвайки втория гол в мача.

БАРСЕЛОНА - КАДИС 2:0
1:0 - Педри (82)
2:0 - Феран Торес (90+4)

Снимки: Imago