С хеттрик и две спасени дузпи Унион показа мускули още на старта в Бундеслигата

Тазгодишният участник в групите на Шампионската лига Унион (Берлин) записа перфектен старт на сезона в Бундеслигата, надигравайки Майнц 05 с 4:1 на своя стадион. Мачът от първия кръг на първенството ще остане в историята с хеттрика на нападателя Кевин Бееренс и с две пропуснати дузпи от гостуващия състав.

32-годишният Бееренс наниза два гола още в първите десетина минути, с което осигури необходимата увереност на своите. После пък той веднага вкара трето попадения, само минути след като противникът беше намалил резултата.

Гостите пък пропуснаха един наказателен удар при 0:2 и после един при 1:3. Двата отбора си размениха и по една греда.

“Старото лесничейство” “избухна” още в първата минута, когато Бееренс превърна в гол центриране на Жереми Русийон. В 9-ата нападателят се разписа и с глава след пас на Айса Ладуни.

В 33-тата пък преотстъпеният от Челси Давид Датро Фофана удари греда, което лиши Унион от трето попадение още преди паузата.

Гостите се разиграха след почивката и в 63-тата получиха шанс да намалят от дузпа, но вратарят на столичани Фредерик Рьонов спаси изстрела на Людовик Ажорк.

Секунди по-късно обаче друг французин в състава на Майнц - Антони Каси, все пак вкара след великолепно изпълнение от въздуха.

Бееренс обаче бързо възстанови добрия аванс на “железните”, покачвайки на 3:1 в 70-ата.

В 88-ата Ажорк още веднъж не успя да реализира от бялата точка.

В добавеното време дебютиралият за Унион Кевин Фоланд асистира на Милош Пантович за крайното 4:1. Първи минути за домакините записа и Робин Госенс, който дойде от Интер