Наполи и Осимен показаха шампионски характер въпреки кошмарния старт

Наполи направи обрат и в крайна сметка записа успех с 3:1 при гостуването си на новака Фрозиноне в единия двубой, с който беше открит новия сезон в Серия "А". Така италианският шампион показа характер и в крайна сметка надви първенеца в Серия "Б" от миналия сезон в дебюта на Руди Гарсия начело на тима.

Мачът обаче започна кошмарно за “партенопеите”, след като техният опонент още в 7-ата минута получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на новото попълнение Йенс Каюсте срещу Хайме Баез. От бялата точка Абду Харуи даде аванс за “канарчетата”. Той обаче беше заличен в 24-тата минута от Матео Политано, който се възползва от разбъркване около наказателното поле на домакините. В 35-ата минута Джакомо Распадори реши, че е донесъл обрат в мача, но попадението му беше отменено поради засада. Все пак неаполитанците наистина взеха преднина само седем минути по-късно, когато техният голмайстор Виктор Осимен се разписа със страхотен изстрел точно под напречната греда. В 57-ата минута Баез нямаше същия късмет, след като неговият пряк свободен удар се отклони в близкия стълб на противниковата врата. За сметка на това, в 79-ата минута капитанът на гостите Джовани Ди Лоренцо изведе Осимен сам срещу вратаря, като нигериецът безпроблемно преодоля Стефано Турати с шут по земя за крайното 3:1 в полза на “адзурите”.

Това беше шеста поредна победа за Наполи срещу днешния му съперник, като след седмица тимът е домакин на Сасуоло, а новакът има ново домакинство, но този път срещу Аталанта.

Снимки: Imago