Миньор (Перник) с нова убедителна победа у дома

Миньор (Перник) победи убедително с 4:1 Септември (Симитли) на Стадиона на мира в среща от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига и тимът е лидер с 12 пункта в класирането. Това е и пети пореден мач, в който "чуковете" бележат поне 4 гола-– четири за първенството и един за Купата на България срещу Спортист (Драгичево). Трябва да се отбележи и фактът,че "жълто-черните" бяха домакини в 3 от 4-те шампионатни срещи.

Божидар Чуканов откри за “чуковете”, а Симеон Димитров - Симба изравни за гостите от Симитли. Преди почивката Диян Христов, неуморният ветеран, с хубаво попадение върна преднината на Миньор.

Христов се разписва в четвърти пореден мач от началото на първенството През второто полувреме перничани вкараха още два гола за убедителния успех - чрез Александър Александров и Георги Ангелов. Тимът от Симитли е 18-и с 3 точки след 4 мача до момента.