Тотнъм показа атрактивно лице след почивката и повали Ман Юнайтед

Тотнъм спечели домакинството си на Манчестър Юнайтед с 2:0 след силно второ полувреме. Папе Сар откри резултата в 49-ата минута, а Лисандро Мартинес си отбеляза автогол в 83-ата минута.

Двата отбора изиграха изключително атрактивен мач с доста положения и пред двете врати. Бруно Фернандеш пропусна великолепна възможност да се разпише през първото полувреме, а Антони удари греда малко след първия гол на лондончани. И двата отбора не бяха убедителни в завършващата фаза, като Ричарлисон разочарова във втори пореден мач. Това не бе фатално за “шпорите”, но пропуските на гостите помогнаха за успеха на Тотнъм.

Преди първото домакинство на Тотнъм за новия сезон феновете на тима организираха протест, а причината е повишаването на билетите.

Срещата започна на високо темпо и още в началото се стигна до положения. В първата минута добра атака на “шпорите” завърши с много неточен удар на Сон. Отговорът на гостите бе удар на Антони над вратата, до който се стигна след грешка на Поро. Бранителят загуби топката в опасна позиция около наказателното поле. Малко след това пробив на Гарначо завърши с удар, който не затрудни Викарио.

Бруно Фернандеш притесни щаба на Манчестър Юнайтед след сблъсък с Поро. Португалецът показа, че усеща сериозна болка, но след лекарската намеса се изправи и продължи мача. В 13-ата минута се стигна до първата реална възможност за гол от началото на двубоя. Пробив на Антони изведе Рашфорд на позиция за изстрел, но Викарио излезе и се намеси отлично. Ромеро пък блокира опит на Маунт. Последваха няколко атаки на “шпорите”, които не завършиха с удар.

Атаките на “червените дяволи” изглеждаха далеч по-опасни и в 23-ата минута те имаха великолепна възможност да открият Гарначо проби и намери Фернандеш. Португалецът центрира великолепно и намери непокрития Рашфорд. Английският национал обаче с глава стреля над вратата. Останаха и съмнения за засада. След нова ситуация в близост до наказателното поле на Тотнъм домакините опитаха да отговорят. Отличен пробив на Сон завърши със слаб удар на Кулушевски

Гостите имаха претенции за дузпа, когато удар на Гарначо срещна ръката на Ромеро, но съдията прецени, че нарушение няма. След половин час игра Тотнъм създаде най-добрата си възможност след отлична работа на Мадисън в началото на атаката. Тя завърши с великолепно подаване на Сон, който изведе Сар на прекрасна позиция, но халфът стреля право в Онана, който блокира удара.

Ман Юнайтед стигна до изключителен шанс да открие в 36-ата минута. Шоу изведе Бруно Фернандеш сам срещу вратаря с отлично центриране. Капитанът на гостите отправи изключително неточен удар с глава, като прати топката високо над вратата. Малко по-късно “шпорите” неясно как се разминаха с откриване на резултата, а топката се удари в гредата зад Онана на два пъти. Пъров удар на Поро срещна горната греда, а след последвалото разбъркване опит на Сар бе отклонен и също срещна гредата.

След почивката мачът много бързо влезе във вихрено темпо със ситуации и пред двете врати. В 49-ата минута Папе Сар откри резултата. След пробив на Кулушевски отдясно, той центрира, топката се отклони в Мартинес и се озова на пътя на Сар, който я заби в мрежата и отбеляза първия си гол за Тотнъм.

Отговорът на “червените дяволи” можеше да е мигновен. Антони получи топката в наказателното поле и отправи хубав удар, а топката се удари в дясната греда на Викарио. Секунди след това Онана направи решително спасяване, след като Сон изведе Бисума на отлична позиция. Щабът на домакините имаше претенции за дузпа след сблъсък на Лисандро Мартинес с Ромеро в наказателното поле.

Последваха две великолепни спасявания на Викарио. Вратарят на Тотнъм първо се справи с удар с глава на Каземиро, който бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Бруно Фернандеш от фал. След това италианецът се справи и с удар на Фернандеш, който бе изведен сам срещу него. При втората ситуация имаше и вдигнат флаг за засада.

В 61-ата минута тимът на Постекоглу пропусна отлична възможност да увеличи аванса си. На няколко пъти играчи на домакините се бавеха с удара в наказателното поле и накрая изстрелът на Сон бе блокиран. Бисума също имаше възможност малко по-късно след отлична комбинация между Сон и Мадисън, но стреля покрай вратата.

Тотнъм до голяма степен реши мача в 83-ата минута. Тогава Мадисън намери Перишич по лявото крило. Той опита да подаде на Дейвис, но бранителят не уцели топката, а Лисандро Мартинес я отклони към собствената си мрежа. До края гостите опитаха да натиснат, но не особено успешно. Бруно Фернандеш прати топката над вратата то фал, а Варан нацели греда след удар с глава и намеса на Викарио, но имаше вдигната засада.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0
1:0 - Сар (49)
2:0 - Мартинес (83-авт)

Снимки: Imago