Локо (Горна Оряховица) отнесе Локо (Мездра) за едно полувреме

Локомотив (Горна Оряховица) победи по категоричен начин Локомотив (Мездра) в дербито на втория кръг на Северозападната Трета лига. Отборът на Лъчезар Русев надделя с 3:0, а всички попадения паднаха през първото полувреме. Двубоят бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Кристиян Дечев откри резултата в 23-ата минута, а Георги Колев (36', 41') се разписа на два пъти още преди почивката. Веднъж страничната греда пък спря тима, воден от Николай Христозов. Гостите бяха по-активният отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

17 Локомотив (Мездра) 0:3 Локомотив (Горна Оряховица)

Това е втори успех за Локо (ГО), който ще приеме Вихър (Славяново) в следващия кръг. След седмица тимът от Мездра ще гостува на Дунав (Лом).

Мачът на стадиона в Мездра започна равностойно, като липсваха опасни положения пред двете врати в първия четвърт час игра.

В средата на първото полувреме гостите откриха резултата. Кристиян Дечев се оказа непокрит на точното място в наказателното поле, където засече от движение центрираната от левия фланг топка и я изпрати неспасяемо във вратата на Цветелин Ставрев.

В 36-ата минута Локомотив (ГО) удвои преднината си. Проблемите за домакините отново дойдоха отляво, а този път Георги Колев попадна в прегръдките на своите съотборници, след като, останал очи в очи с противниковия страж, реализира хладнокръвно - 0:2.

180 секунди по-късно футболистите на Николай Христозов бяха близо до това да намалят изоставането си, но удар на Пламен Спасов срещна левия страничен стълб.

В 41-ата минута резултатът стана класически. Гостите организираха добра атака, при която Кънчев центрира по страхотен начин към наказателното поле, а там Колев с глава вкара второто си попадение в днешната среща.

Началото на втората част беше равностойно и нямаше работа за двамата вратари. В 71-ата минута Антоан Драгомиров имаше възможност да се разпише от малък ъгъл, но ударът му от въздуха не намери очертанията на вратата.

В последната минута от редовното време Николай Велинов стреля опасно от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри от целта.

ЛОКО (МЕЗДРА) 0:3 ЛОКО (ГО)

0:1 Кристиян Дечев (23)
0:2 Георги Колев (36)
0:3 Георги Колев (41)

Стартови състави:

ЛОКО (МЕЗДРА): 1. Цветелин Ставрев, 94. Ваньо Иванов, 19. Николай Ганчев (К), 14. Деян Иванов, 66. Пламен Спасов, 33. Александър Стоянов, 8. Гроздан Иванов, 6. Михаил Бешев, 91. Кристиян Димитров, 9. Васил Калоянов, 11. Иван Аспарухов;

ЛОКО (ГО): 1. Венцислав Димитров, 12. Ивайло Велчев, 21. Милен Савов, 8. Александър Узунов, 86. Ивайло Тодоров (К), 19. Тодор Бакърджиев, 70. Даниел-Виктор Кънчев, 18. Кристиян Дечев, 27. Янислав Цачев, 17. Георги Колев, 9. Димитър Байдаков.

Снимки: Борислав Цветанов