Минимална победа донесе първи три точки в актива на Вилареал

Виляреал записа първата си победа за новия сезон в Ла Лига. Това се случи в гостуването на Майорка от 2-рия кръг. "Жълтата подводница" измъкна минимален успех с 1:0.

Виляреал можеше да поведе в 53-ата минута, когато Жерард Морено прати топката във вратата, но съдията не призна попадението заради игра с ръка.

Десет минути по-късно резултатът все пак бе открит. При центриране от корнер Александър Сьорлот стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Жерард Морено отбеляза отблизо за 0:1.

До края на мача гостите продължиха да са по-активни, като пропуснаха още една добра възможност чрез Алекс Баена, чийто удар бе спасен от вратаря Предраг Райкович.

С този успех Виляреал се изкачи до 8-ата позици с 3 точки. Майорка остава без победа на 14-тото място с 1 спечелена точка.

Снимки: Gettyimages