Пьотровски: За първи път в кариерата си вкарвам два гола в един мач, трябва да покажем най-доброто срещу Аякс

Полузащитникът на Лудогорец Якуб Пьотровски, който реализира две попадения при категоричния успех с 5:1 над Астана в третия квалификационен кръг на Лига Европа, заяви, че е много щастлив от това, че е помогнал на "орлите" да се класират за плейофа в турнира. Там разградчани ще срещнат Аякс, а според халфа българският отбор трябва да покаже най-доброто от себе си.

"Много съм щастлив, че помогнах на отбора да се класира за плейофа в Лига Европа. За първи път в кариерата си вкарвам два гола в един мач. Най-важното нещо е, че успях да помогна на отбора.

Лудогорец прегази Астана и чака Аякс

Имах чувството, че контролирахме събитията и през първото полувреме. Те имаха едно центриране и успяха да вкарат гол. След почивката подобрихме представянето си в последната третина и демонстрирахме завидно самочувствие. Вкарахме две ранни попадения и това ни помогна.

Обстоятелствата не бяха леки за нас.

31 Лудогорец 5:1 Астана

Ако питате мен, аз бих избрал да играем срещу някой по-слаб съперник от Аякс. Ще трябва да покажем най-доброто от себе си и да играем най-добрия си футбол. Изправяме се срещу много голямо име и това ще бъде страхотен опит за нас", заяви Пьотровски.

Снимки: Борислав Цветанов