Страхотен обрат на Брест срещу Ланс

Брест направи впечатляващ обрат срещу вицешампиона от миналия сезон Ланс и след като губеше с 0:2, в крайна сметка стигна до победата с 3:2. В десетата минута след корнер Анжело Фюлжини от Ланс центрира на близка греда, където нападателят Флориан Сотока насочи топката с глава, а вратарят на домакините Марко Бизо изби, но зад голлинията. В 22-рата минута Факундо Медина изведе Дейвер Машадо в наказателното поле и колумбиецът направи 2:0 с плътен удар в левия ъгъл. Отборът на Брест се върна в мача в самия край на първата част.

Ромен Дел Кастийо намали от дузпа в 45+2, като стреля в левия ъгъл в малката мрежичка, с което не остави шансове на Брис Самба. В 56-ата минута Брест изравни, след като при втори пореден корнер топката бе избита лошо от защитата на Ланс и бе посрещната от Кени Лала, който я вкара в мрежата с мощен удар от въздуха. В 78-ата минута Льо Дуарон от Брест направи голям пропуск от малкото наказателно поле.

Малко по-късно Адриен Томасон от Ланс бе изгонен с директен червен картон, след като настъпи с бутоните футболист на домакините. В 87-ата минута Дел Кастийо вкара втория си гол от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Абдул Самед срещу Камара, което доведе и до жълт картон на вратаря Самба за оспорване. За Ланс официален дебют направи бившият халф на Левски Стайн Спиерингс.