Брайтън стартира на скорост, Лутън с първи гол във Висшата лига

Брайтън стартира успешно новия сезон. Отборът на Роберто де Дзерби спечели с 4:1 домакинството си на новака Лутън. Соли Марч откри резултата в 36-ата минута, а новото попълнение Жоао Педро се разписа от дузпа в 71-ата минута. Карлтън Морис пък отбеляза първия гол за Лутън във Висшата лига в историята на клуба. Той направи това също от дузпа в 81-ата минута. Друг дебютант за домакините - Симон Адингра, възстанови преднината от два гола шест минути преди края на редовното време. Влезлият като резерва Евън Фъргюсън отбеляза четвърти гол за Брайтън в добавеното време.

“Чайките” показаха, че ще продължат да бъдат фактор, въпреки че се разделиха с основни фигури. Това лято клубът продаде Алексис Мак Алистър и вратаря Роберт Санчес, а Мойсес Кайседо, който се очаква да напусне, не беше в групата. Освен Жоао Педро в титулярния състав бяха и другите две нови попълнения Джеймс Милнър и Махмуд Дахуд.

Първият мач на Лутън в елита от 31 години, малко преди създаването на Висшата лига, започна с доминация на съперника, която продължи почти през целия двубой. Гостите изглеждаха притеснени и ситуациите пред вратата им бързо започнаха да се редят. Привлеченият от Уотфорд Жоао Педро пропусна първите си възможности, но създаваше проблеми на защитата на новака. Той стигна до своя гол през втората част от дузпа.

Крилото Адингра, който бе привлечен през лятото на 2022 г., но миналия сезон игра под наем в Юнион Сен-Жилоа, се включи отлично в последната част на мача и дори успя да се разпише. Милнър направи солиден дебют, като бе пуснат да играе като десен бранител.

В тима на Лутън имаше шестима дебютанти. Отборът показа директен футбол и показа някои добри неща. През първото полувреме гостите имаха едно добро положение, но вратарят на Брайтън Джейсън Стийл се справи. “Шапкарите” обаче допуснаха твърде много грешки и ако не ги изчистят бързо, ще имат сериозни проблеми с оцеляването си в елита.

Снимки: Imago