И Хебър победи Ботев, столът на Станислав Генчев се разклати

Хебър (Пазарджик) надигра Ботев (Пловдив) с 1:0 в среща от 5-и кръг на Първа Лига. Мартин Секулич (28) пропусна дузпа за гостите, а Ангел Бастунов (48) откри за домакините. На няколко пъти секторът за гости беше обиколен от полиция заради високо напрежение. Двубоят на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик бе ръководен от главния съдия Георги Давидов, който пък показа един червен картон. Той бе за Джеймс Ето'о (82), появил се от резервната скамейка и акумулирал набързо два жълти картона. Това е сериозен удар за Ботев, който продължава без победа от началото на сезона. Под ръководството на наставника Станислав Генчев пловдивчани записаха две равенства и три загуби в пет мача. Старши треньорът се радва на голямо доверие от феновете на Ботев, но негативните резултати могат да разклатят сериозно стола на младия специалист. Хебър имаше много положения за гол, но с отлични намеси се отчете вратарят Хидайет Ханкич. Ботев пропусна дузпа, удари греда, а веднъж Точукву Ннади направи голям пропуск.

Треньорът на Ботев Станислав Генчев направи много промени в състава на "канарчетата". Ханкич беше на вратата, а в защита имаше три промени. Отдясно беше Рой Херман, а в средата на мястото на Пунчец мястото си зае Работов, който си партнираше с Там. Отляво пък бе гръцкият бранител Балоянис. Пред тях действаха Карабельов и Ннади. Краси Колев бе зад нападателя Секулич. По крилата атакуваха Минков и Акере.

Любослав Пенев направи само две промени в състава на Хебър, за разлика от двубоя с ЦСКА 1948, завършил наравно 1:1. Наказаният Мартин Михайлов бе заменен от Жоао Сеско, а в нападение контузеният Октай Хамдиев отстъпи своето място на сина на Ел Голеадор - Николас Пенев. Мачът бе гледан на живо от новия шеф на съдиите - Давид Фернандес Борбалан. До Станислав Ганчев на резервната скамейка бе новият спортен директор в Ботев - Артур Платек.

Срещата започна силно за домакините от Пазарджик. Във втората минута Станислав Работов подцени ситуацията и позволи на Георги Николов да му отнеме топката. Нападателят подаде към дъгата на наказателното поле, където Ангел Бастунов стреля от движение, но право в ръцете на Ханкич. Ботев отговори веднага с удар на Самуел Акере, който беше блокиран от защитник в корнер.

В 13-ата минута фенове на Ботев в гостуващия сектор се сбиха помежду си, което принуди полицията да се намеси. Страстите обаче бяха много бързо потушени. Доста фенове на Ботев пропътуваха разстоянието от Пловдив до Пазарджик, за да подкрепят любимия си отбор.

В 22-рата минута Хебър можеше да води в резултата, но Атанас Кабов пропиля златна възможност. Дълго подаване на Роберт Мазан в предни позиции изведе крилото зад гърба на защитата. Хидайет Ханкич тръгна да излиза, но се подхлъзна, а Кабов не успя да използва тази възможност, стреляйки в аут. Кабов имаше възможността да подаде и към свободния Георги Николов.

Секунди по-късно Атанас Кабов се размина с отлично центриране на Карлос Охене от десния фланг. В 27-ата минута Ботев получи правото да изпълни дузпа. Самуел Акере проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и залъга Роберт Мазан. Бранителят пъхна крака си между двата крака на Акере и събори атакуващият футболист. Георги Давидов не се поколеба и посочи бялата. точка.

Зад топката застана Мартин Секулич, чийто удар беше париран от стража Матвей Игонен. От добавката Рой Херман се успя да прати топката в мрежата, защото ударът му с глава срещна страничната греда.

Веднага след това се стигна до сериозно напрежение на терена, защото Точукву Ннади изблъска Николас Пенев на тъчлинията. Георги Вълчев веднага се намеси, и футболисти и на двата отбора влязоха в спор, прераснал в бутане. От цялата ситуация един от помощниците на Любослав Пенев получи червен картон.

След това обаче феновете на Ботев и Хебър започнаха да се провокират взаимно, а полицията отново обгради сектора за гости. Някои от бултрасите опитаха да нахлуят на терена, но това не се случи.

В 38-ата минута Красиан Колев отправи много силен удар към вратата на Хебър, който беше блокиран от защитник на Хебър. Домакините веднага създадоха хубава атака с пас на Вълчев към Кабов. Последният подаде към Георги Николов, чийто шут към далечния ъгъл беше отразен от Ханкич. Оказа се, че нападателят е бил в положение на засада.

Началото на второто полувреме беше повече от страхотно за Хебър, защото тимът поведе в резултата след само три минути. Георги Николов размина защитник на гостите и подаде към наказателното поле. Там Ангел Бастунов беше оставен напълно свободен от бранителите в "жълто-черно" и с безпощаден удар откри резултата.

Ботев отговори с удар на Рой Херман в аут от отлична позиция. В 52-рата минута Мартин Секулич подаде към своя колега, който показа завършващ изстрел като на краен защитник. Две минути по-късно Хидайет Ханкич предотврати втори гол във вратата си. Стражът внимаваше и блокира топката с една ръка след удар с глава на Георги Вълчев.

В 58-ата минута къде с липса на късмет, къде с липса на качества при завършващия удар, Ботев пропусна да изравни резултата. Мартин Секулич изскочи зад гърба на защитата и изпревари излезлия вратар на Хебър Игонен. Нападателят затвори ъгъла си и не успя да нанесе хубав шут. Топката обаче стигна до Точукву Ннади, но халфът не успя да насочи удара си в полупразната врата. В 66-ата минута удар на Самуел Акере от въздуха мина встрани от вратата.

Веднага Хебър преля в нападение и Георги Николов пое топката, след което подаде наляво към свободния Ангел Бастунов. Крилото влезе навътре, а Ханкич се отчете с поредна отлична намеса. Вратарят отново показа класа при удар на Атанас Кабов от далечна дистанция, насочен право в горния ляв ъгъл.

В 74-ата минута халфовата линия на Ботев заспа и остави на Георги Вълчев възможността да шутира от далечна дистанция. Ханкич повтори упражнението и спаси с великолепен плонж. Отговорът на Ботев не закъсня и появилият се от резервната скамейка Фаустас Степонавичус комбинира с Балоянис. Последният не нанесе най-добрия удар, на който бе способен, и топката излезе в аут.

Мачът се отвори много и положенията започнаха да валят от едната към другата врата. В 75-ата минута Карлос Охене изведе Ангел Бастунов сам срещу Хидайет Ханкич. Бившият футболист опита да прокара топката между краката на Хидайет Ханкич, но стражът за пореден път остави отбора си в срещата.

В 81-вата минута резервата Архан Исуф влезе към дъгата на наказателното поле, но не успя да насочи добре удара си с левия крак, при който топката излезе в аут. Осем преди края Ботев остана с десетима души на терена. Влезлият като резерва през второто полувреме Джеймс Ето'о беше изгонен с втори жълт картон.