Ювентус се развихри в контролата срещу клубния си дубъл

Ювентус загря за новия сезон в Серия "А" с разгромна победа с 8:0 над своя дубъл Ювентус Некст Джен в контрола, изиграна пред около 20 хиляди зрители на “Алианц Стейдиъм”.

Освен головата фиеста, впечатление направиха и скандиранията на тифозите: “Не искаме Лукаку”, които се чуваха на няколко пъти по време на мача. Първите две попадения бяха на сметката на Душан Влахович, който престоя на терена по-малко от 40 минути, което се отнася и за Федерико Киеза, Мануел Локатели, Бремер и Тимъти Уеа. Нападателят първо се разписа от дузпа в 16-ата минута, а в 31-ата беше точен и от пряк свободен удар. В 37-ата минута резервата Мойс Кийн вкара третия гол за първия състав на “бианконерите”. След почивката дойде моментът на възстановения от тежка контузия Кайо Жорже. Младият бразилец, който се появи на мястото на Влахович, заби хеттрик с попадения в 49-ата, 68-ата и 78-ата минути. Останалите два гола бяха отбелязани от други две резерви - Аркадиуш Милик (72’) и Дийн Хуйсен (82’).

Стартов състав на Ювентус: Пинсолио, Де Винтер, Бремер, Сандро, Камбиасо, Николуси, Локатели, Мирети, Уеа, Киеза, Влахович

Снимки: Imago