Левски се обърна към Съдийската комисия след загубата от Локомотив (Пд)

От Левски изразиха своето недоволство от главния съдия Волен Чинков след загубата с 1:2 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута". "Сините" негодуват от решението на рефера да назначи само 3 минути добавено време на втората част, след като играта бе накъсвана многократно.

От клуба се надяват родните арбитри да проявяват по-голяма смелост, като подчертават, че с това не искат да оправдаят поражението от "черно-белите".

Сериозни пропуски оставиха Левски с празни ръце на "Лаута", Локомотив се качи на върха

Ето какво написаха от "Герена":

"На вниманието на Съдийската комисия и футболната общественост,

Обръщаме внимание на един тревожен факт, на който станахме свидетели по време на двубоя между Локомотив (Пловдив) и Левски на "Лаута". На ваше разположение сме предоставили извадка от ситуации през второто полувреме, в които общото загубено време от смени и прекъсвания на играта за оказване на медицинска помощ е 12 минути. На фона на всичко това, главният рефер Волен Чинков назначи само 3 минути продължение на срещата. С това не искаме да оправдаем загубата на Левски, но искаме да обърнем внимание, че подобни плахи прояви на съдиите не помагат с нищо на футбола, след като само в рамките на последните дни в европейските клубни турнири станахме свидетели на огромни продължения при далеч по-малко накъсвания на играта.

Надяваме се искрено да бъдат взети мерки и съдиите да проявяват по-голяма смелост, независимо от резултата на терена!".