Сериозни пропуски оставиха Левски с празни ръце на "Лаута", Локомотив се качи на върха

Локомотив (Пловдив) записа изключително ценен успех с 2:1 срещу Левски в среща от 4-ия кръг на efbet Лига. Джовани даде ранна преднина на домакините с гол в 8-ата минута, а Рикардиньо изравни за столичани в 33-ата минута. Георги Минчев отново изведе Локомотив напред в 42-рата минута, като голяма заслуга за гола имаше Джовани. Бразилецът изигра много силен мач, както и стражът на пловдивчани Динко Хоркаш, който спря нападателите на "сините" на няколко пъти. Левски може да съжалява, че не си тръгна минимум с точка от днешния мач. Със сериозни пропуски се отчетоха Марин Петков, Рикардиньо и Уелтон. С днешната победа Локомотив излезе на първо място в класирането с равен брой точки с Черно море.

Александър Томаш направи само една промяна от голямата победа с 4:0 над Ботев (Враца). Кристиян Пешов смени Ангел Лясков. На вратата бе Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев и Матеус Силва бяха защитници. Пред тях бяха Христо Иванов, Евандро, Джовани, Бабакар Дион и Димитър Илиев, а Георги Минчев водеше атаката.

Наставникът на гостите Николай Костов, който бе принуден да даде почивка на част от играчите си, тъй като преди три дни победиха трудно с 1:0 Шкупи, а след няколко дни имат тежко гостуване в Израел на Апоел Беер (Шева), направи три промени от мача в Лигата на конференциите. Той пусна от първата минута двете нови попълнения на столичани Дарлан Мендеш и Асими Фадига. За бразилеца това бяха първи минути със синята фланелка, докато французинът вече бе титуляр при разгрома с 6:0 над Локомотив (София). Освен това и голмайсторът срещу северномакедонците Марин Петков също бе титуляр. Тримата смениха Андриан Краев, Асен Митков и Роналдо.

28 Локомотив (Пловдив) 2:1 Левски

На вратата е Пламен Андреев, а в защита действат Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. Дарлан Мендеш и Асими Фадига са опорни халфове, докато Марин Петков, Уелтон, Джавад Ел Джемили са зад Рикардиньо.

Още във втората минута на срещата медицинският екип на Левски влезе на терена. Жереми Петрис получи контузия в опита си да спре пробива на Джовани по левия фланг. Това наложи принудителната смяна на Петрис с Патрик-Габриел Галчев.

Домакините поведоха рано в двубоя с гол в 8-ата минута. Джовани показа за пореден път, че е движещата сила в отбора на "смърфовете". Той получи топката от Бабакар Дион пред наказателното поле на Левски, нагласи си я удобно на десния крак, след което стреля в долния десен ъгъл на вратата зад Пламен Андреев. Младият вратар плонжира, но видя как топката се оплита в мрежата му.

Левски отговори с удар на Рикардиньо в 14-ата минута, който беше блокиран от Хорхе Сегура. Впоследствие топката стана много лесна за стража Динко Хоркаш. Три минути по-късно Уелтон шутира много силно, но вратарят на Локомотив се намеси, въпреки че топката падна точно преди плонжа му.

В 22-рата минута Левски пропиля златна възможност да изравни резултата. Мартин Паскалев направи ужасна грешка, връщайки топката слабо назад към своя вратар. Това позволи на Рикардиньо да отнеме и да напредне, след което да центрира по земя към свободния Марин Петков. Младокът излезе фронтално срещу вратата, но ударът му срещна Динко Хоркаш. Минута по-късно Уелтон шутира в аут.

В 29-ата минута поредна страхотна намеса на Хоркаш раздели Левски от изравнителното попадение. Цунами качи центрира отлично в наказателното поле, а всички бранители на Локомотив останаха под топката. От близка дистанция Рикардиньо нанесе силен удар с глава, който стражът на домакините успя да избие в корнер.

В 31-вата минута Локомотив беше на сантиметри от това да направи резултата 2:0. и да накаже Левски за многото чисти пропуски. Пламен Андреев излезе неразчетено при центриране на Евандро, но имаше късмет, защото топката удари гредата.

В 33-ата минута Левски изравни. Този път Динко Хоркаш нямаше какво да направи, след като защитата пред него заспа при разсичащо извеждащо подаване от Марин Петков към Рикардиньо. Централните бранители на домакините закъсняха да се изнесат и покриха засадата, а за бразилеца остана задачата да насочи топката във вратата.

Радостта на Левски след изравнителното попадение не продължи дълго, защото Локомотив стигна до втори гол. Скоростна атака на домакините завърши с подаване на Евандро към Джовани в наказателното поле. Той показа колективна игра и не шутира, а подаде към свободния Георги Минчев встрани. Нападателят просто трябваше да вкара топката във вратата и го стори.

В 47-ата минута далечен удар на Дарлан Мендеш беше посрещнат от Динко Хоркаш. Стражът изпусна топката за миг, но поправи грешката си.

В 57-ата минута Дарлан Мендеш центрира в наказателното поле на Локомотив, където Рикардиньо овладя на гърди и стреля от въздуха, но топката срещна външната страна на мрежата. В 64-ата минута Ивелин Попов подаде към Рикардиньо, но бразилецът разочарова със завършващия си удар.

В 75-ата минута Уелтон направи непростим пропуск. При центрирана топка от десния фланг Рикардиньо и Мартин Паскалев се сблъскаха. Топката летеше във въздуха, но Уелтон се размина с нея и не успя да я прати в мрежата от близко разстояние.

В 83-ата минута Мендеш шутира от далечна дистанция, но право в Динко Хоркаш. Две минути преди края на редовното време Левски записа пореден сериозен пропуск на своята сметка. Центриране на Марин Петков от фаул намери Килиан ван дер Каап на втора греда. Бранителят игра с глава, като не успя да насочи удара си във вратата. Рикардиньо бе застанал на втора греда, но се размина с топката.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1 ЛЕВСКИ
1:0 Джовани (8)
1:1 Рикардиьо (33)
2:1 Георги Минчев (42)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Силва, Христо Иванов, Евандро, Джовани, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Георги Минчев

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Дарлан Мендеш, Асими Фадига, Марин Петков, Уелтон, Джавад Ел Джемили, Рикардиньо

Снимки: Борислав Трошев