Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Локомотив (Пд) набира скорост и прегази Ботев (Враца)

Локомотив (Пловдив) продължава с доброто си представяне от началото на сезона в efbet Лига. Днес "смърфовете" победиха с 4:0 Ботев (Враца) в последния двубой от третия кръг на efbet Лига. Хорхе Сегура (22) беше точен за домакините, а Георги Минчев (27) удвои. Ангел Лясков остави Локомотив с човек по-малко, след като получи червен картон за нарушение срещу Браян Переа. В намален състав домакините стигнаха до трети гол чрез Бабакар Дион (82). Юношата на Локомотив Петър Андреев отбеляза своето дебютно попадение дълбоко в добавеното време, благодарение на сериозна грешка на вратаря. Това бе втори успех за пловдивчани, които завършиха наравно 1:1 с Ботев (Пловдив) в първия кръг, а след това победиха Локомотив (София) с 4:2 в столицата. Ботев пък отново показа слабо лице като гост. Тимът записа втора загуба от началото на сезона след поражението от Локомотив (София) и успеха над Славия.

Футболистите на Локомотив излязоха със специални фланелки в подкрепа на дългогодишната служителка в клуба Нина Вангелова, която претърпя инцидент преди дни.

Срещата започна без голови положения и с доста сгрешени подавания. В 15-ата минута Георги Минчев стреля с глава след центрира на Матеус Да Силва от десния фланг. Ударът на нападателя бе твърде слаб и насочен право във вратаря. В 21-вата минута Бакар Дион и Джовани направиха заучено отиграване при фаул. Крилото подаде към бразилеца, а той стреля от движение. Шутът на Джовани беше блокиран и излезе в корнер.

От ъгловия удар Локомотив стигна до попадение. То беше дело на бранителя Хорхе Сегура, озовал се на точното място в точното време. От близка дистанция той засече топката с пета и я прати право във вратата на Красимир Костов.

Локомотив се възползва от разконцентрираните действия в защитата на Ботев и стигна до втори гол само пет минути по-късно. Димитър Илиев пусна подаване зад гърба на защитата, при което Момчил Цветанов не успя да играе с глава, а Георги Минчев излезе сам срещу Костов. Нападателят стреля силно през краката на стража и опъна мрежата.

В 39-ата минута Браян Переа овладя топката на гърди и шутира малко преди границата на наказателното поле. Шутът на звездата на гостите премина встрани от вратата.

В 50-ата минута Локомотив пропиля златна възможност да сложи точка на спора. Луиз Фелипе Де Соуза изчисти топката в тялото на своя колега Мартин Кавдански, а топката попадна право на крака на Георги Минчев. Нападателят опита да стреля от движение, но не направи добър контакт с кълбото.

В 54-ата минута опит на Момчил Цветанов за нещо средно между удар и центриране излезе в аут. В 58-ата минута отчаян удар на Чавдар Ивайлов премина встрани от вратата. В 66-ата минута Матеус Да Силва показа изящна техника в наказателното поле, справяйки се с трима защитници в зелено. Ударът му на бразилеца обаче бе блокиран.

Секунди по-късно Локомотив остана с човек по-малко. Ангел Лясков получи червен картон заради нарушението си срещу Браян Переа, останал последен в защитата на домакините. Защитникът бе изпреварен от нападателя, след което го повали пред наказателното поле. От последвалия фаул Момчил Цветанов стреля в стената, а след това Браян Переа прати топката в новата южна трибуна на "Лаута".

В 82-рата минута Локомотив стигна до трети гол. В намален състав домакините сложиха точка на спора чрез Бабакар Дион, който се възползва от прекрасен разсичащ защитата пас на Алфа Конте. Дион чукна топката към обратния ъгъл, а стражът Костов остана безпомощен.

В последната минута на добавеното време Динко Хоркаш парира опасен удар на Браян Переа. В добавеното време хърватинът плонжира при шут от въздуха на Красимир Тодоров. Юношата на Локомотив Петър Андреев оформи крайния резултат 4:0, възползвайки се от груба грешка на вратаря Красимир Костов. Стражът опита да покаже техника пред вратата си, но подари топката на Андреев, който се обърна и насочи в мрежата.

ЛОКОМОТИВ - БОТЕВ 4:0
1:0 Хорхе Сегура (22)
2:0 Георги Минчев (27)
3:0 Бабакар Дион (82)
4:0 Петър Андреев (90+5)

Стартови състави:

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев;

Ботев (Вр): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев.

Снимки: Startphoto