Бивш отбор на Мъри Стоилов е най-вероятният съперник на Лудогорец в Лига Европа

Лудогорец за поредна година отпадна в пресявките на Шампионска лига, този път от тима на Олимпия (Любляна) след драматична загуба с 1:2 в реванша. Това обаче не е краят за европейските битки на българския първенец.

Десподов изпусна дузпа в 102-ата минута и Лудогорец се сбогува с Шампионската лига

“Орлите” ще се присъединят към втория по значимост турнир на Стария континент - Лига Европа, където ще играят с друг отбор, отпаднал от квалификациите в Шампионската лига. Това ще бъде загубилият от двойката между Динамо (Загреб) и Астана, като везните клонят в полза на бившия отбор на Станимир Стоилов, който претърпя поражение в първата среща в Хърватия с 0:4.

Реваншът в Казахстан е утре от 17:00 българско време и той ще узакони следващото европейско препятствие на Лудогорец.

Мачовете от Лига Европа на българите ще бъдат съответно на 10 и 17 август (четвъртък).