Цървена звезда тръгна на пета скорост

Шампионът на Сърбия Цървена звезда съкруши Войводина с 5:0 в първия си мач от новия сезон. След като преди няколко дни вкараха пет безответни гола на Фиорентина в контрола, днес възпитаниците на Барак Бахар причиниха същото и на един от традиционните си съперници. Много силен мач за “звездашите” изигра привлеченият от Сент Етиен Жан-Филип Красо. Котдивоарският нападател откри резултата от дузпа в 12-ата минута, а през второто полувреме се разписа още веднъж.

Гостите от Нови Сад сами си усложниха живота с дузпата в началото, а виновникът за нея Александър Буснич получи втори жълт картон в 24-ата минута и остави отбора си с човек по-малко. В края на полувремето Радомир Милосавлевич си вкара автогол и интригата съвсем изчезна.

След втория гол на Красо Звезда вече се забавляваше. В 70-ата минута Владимир Лучич реализира дебютното си попадение с екипа на “червено-белите”, а в 80-ата Осман Букари довърши Войводина - 5:0.

В другите два мача в неделя Нови пазар победи Раднички (Крагуевац) с 2:0, а Напредак (Крушевац) отстъпи на Желзничар (Панчево) с 0:1.

Снимки: sportal.rs