Терънс Крауфорд запази перфектната си статистика с доминация над Ерол Спенс

Терънс Крауфорд (40-0) е безспорен шампион в полусредна категория в професионалния бокс. Боецът от Небраска си заслужи и четирите пояса в категорията (WBO, WBA, WBC, IBF) с победа с ТКО над Ерол Спенс (28-1) в деветия рунд в битка в препълнената MGM Arena в Лас Вегас.

Крауфорд доминира целия двубой, като записа три нокдауна, преди реферът да сложи край на сблъсъка. Още във втората част Бъд прати на земята съперника му с удар с предната ръка, а само и единствено гонгът спаси Спенс от това да бъде приключен още тогава.

В четвъртата част доминацията на 35-годишният Крауфорд вече беше осезаема. По-младият с три години Спенс вече кървеше обилно от носа си. Преди петата част докторът трябваше да провери дали Ерол може да продължи битката.

Седмият рунд беше може би най-силният за Крауфорд. Той записа два нокдауна, като най-силно оръжие за него в тази част беше неговото дясно кроше. Спенс оцеля и тези три минути, както и осмия рунд, но в деветия реферът сложи край на битката, след като Крауфорд го притисна на въжетата и засипа с удари.