Джейк Денис взе титлата във Формула Е

Джейк Денис (Аваланч Андрети) завърши втори в предпоследното състезание от сезон 9 във Формула Е в Лондон, но това се оказа достатъчно, за да му гарантира световната титла в шампионата с електрически болиди.

Предпоследната надпревара от тази кампания беше спечелена от Мич Еванс (Ягуар), който влезе в последния кръг като аутсайдер в битката за титлата от 3-о място, а подиумът допълни Себастиен Буеми (Енвижън).

Състезанието беше спирано на два пъти с червен флаг за инциденти, а другият претендент за титлата Ник Касиди (Енвижън) отпадна, след като се удари със съотборника си Буеми и падна предното му крило. Преди това Касиди беше начело в състезанието, но започна да изостава след втората активация на атакуващия режим.

Денис завърши трети на финала, но Антонио Феликс да Коща (Порше), който пресече финиша преди него беше наказан 3 минути заради нарушаване на правилата на закрития парк при втория червен флаг и изостана.

Джейк Денис сложи една ръка върху титлата във Формула Е след категорична победа в Рим

Едно състезание преди края Денис има 213 точки и недостижим за Еванс, който събра 179, а Касиди остана с 171 след отпадането си днес. Утре трябва да се реши и световната титла в отборното класиране, където Ягуар и клиентският им тим Енвижън делят първото място с по 268 точки, а третото място е за Порше с 241.

Снимки: Gettyimages