Ботев (Ихтиман) с реми в последната си контрола

Септември II и Ботев (Ихтиман) завършиха 1:1 в контрола преди старта на шампионата в Югозападната Трета лига. Точен за тима, воден от Валери Свиленов, беше Ивайло Христов през първата част.

Двубоят предложи интересен футбол с голови положения, но топлото време наруши ритъма на игра. През първата част на няколко пъти Филип Димитров се намеси авторитетно при атаки на столичани, а гол на Григор Долапчиев беше отменен поради засада.

Ботев (Ихтиман) с реми срещу Рилецо

Все пак при отлична атака на Ботев Ивайло Христов откри резултата преди почивката. Септември стигна до равенството само три минути след началото на второто полувреме. До края на мача и двата тима пропуснаха по няколко голови ситуации и закономерно двубоят завърши без победител - 1:1.

Интересни сблъсъци на старта в Югозападната Трета лига

В първия кръг на Югозапад Ботев приема Костинброд, а Септември II е домакин на считания за фаворит за промоция в професионалния футбол и воден от Наджи Шенсой тим на Вихрен (Сандански).