Пирин и Ботев (Пд) продължават без успех от началото на сезона

Пирин и Ботев (Пловдив) продължават без успех от началото на сезона, след като завършиха наравно 0:0 в двубой от третия кръг на efbet Лига. И двата тима имаха достатъчно чисти голови положения, които не успяха да реализират. Повечето бяха на сметката на "канарчетата". Гол на Самуел Акере (44) в края на първото полувреме беше отменен след намесата на ВАР. Мачът на стадион "Христо Ботев" в Благоевград бе ръководен от Васимир Ел-Хатиб.

20 Пирин (Благоевград) 0:0 Ботев (Пловдив)

Двата отбора все още търсят първи успех през сезона. "Орлетата" стартираха кампанията с две загуби - от Берое (1:2) и ЦСКА 1948 (0:3), докато тимът на Станислав Генчев имаше в актива си една точка, спечелена в градското дерби с Локомотив. Преди седмица пък "жълто-черните" допуснаха поражение от Левски (1:3) на "Колежа".

В 6-ата минута на срещата Красиан Колев центрира от ъглов удар, а Янис Карабельов надскочи Борис Тютюков в наказателното поле. Изстрелът на халфа прелетя над вратата. В 12-ата минута се откри изключително чиста ситуация за Пирин. Иван Тасев размина Рой Херман и влезе в наказателното поле. Последва успоредно на голлинията центриране, при което Борис Тютюков се размина с топката за стотна от секундата, а стражът Даниел Кайзер си отдъхна.

Ботев отговори с 28-ата минута с остро влизане на Акере до аутлинията и остро центриране, при което Георги Върбанов можеше да си отбележи ефектен автогол в опита си да изчисти топката. В 31-вата минута намиращият се в страхотна форма Мартин Секулич засече центриране от левия фланг на Рой Херман. Ударът на хърватина премина встрани от вратата.

В 39-ата минута Самуел Акере отне топката от бранител. Вместо да подава към свой съотборник, той реши да завършва атаката сам, но изстрелът му изневери.

В 44-ата минута Ботев поведе в резултата. Джеймс Ето'о отне топката от Тютюков, който падна на земята и поиска нарушение. Главният съдия не отсъди такова, а Красиан Колев подаде към Акере на десния фланг. Крилото влезе в наказателното поле и прати топката във вратата на Пирин с неспасяем удар. ВАР обаче се намеси и попадението не бе зачетено заради нарушение на Красиан Колев срещу Айуб Абу малко преди намесата на Джеймс Ето'о срещу Тютюков.

В 48-ата минута Абу отне топката от Николай Минков и веднага подаде към свободния вляво Тютюков. Даниел Кайзер излезе от наказателното си поле и опита да изпревари нападателя, но Тютюков отправи удар, който не намери очертанията на вратата и излезе в аут.

В 62-рата минута се стигна до сериозна опасност за вратата на Ковальов. Самуел Акере опита да центрира, но се получи коварен удар, насочен точно под горната греда. Стражът на Пирин подложи ръката си и изби в корнер. Шест минути по-късно удар на Ману мина покрай дясната греда. Натискът на Ботев се засили и "канарчетата" обградиха "орлетата" около тяхното наказателно поле. Красиан Колев подаде към Точукву Ннади в 71-вата минута, а от пеналтерията халфът шутира покрай вратата.

Три минути по-късно Максим Ковальов се отчете с две феноменални намеси в рамките на няколко секунди. Първо стражът парира удар на Янис Карабельов от близка дистанция, а след това и на Уме Емануел, шутирал през купа от играчи.

В 77-ата минута като по чудо топката не влезе във вратата на Ботев. Тютюков центрира в зоната между вратаря и защитата към Даниил Кондраков. Нападателят изпревари Кайзер и когато изглеждаше, че топката ще се оплете в мрежата, Йонас Там се намеси на голлинията. Кондраков имаше втори шанс да прати топката в мрежата, но не осъществи добър контакт с нея и Кайзер улови кълбото в ръцете си. В добавеното време Симеон Александров можеше да донесе успеха за Пирин, но отправи крайно неточен удар.

ПИРИН - БОТЕВ (ПД) 0:0

Стартови състави:

ПИРИН: 12 Максим Ковальов, 4 Айуб Абу, 17 Борис Тютюков, 27 Георги Върбанов, 10 Даниил Кондраков, 8 Дмитро Семенив, 11 Иван Тасев, 25 Илиан Костов, 29 Мартин Бачев, 33 Симеон Александров, 83 Христо Попадийн

Треньор: Радослав Митревски

БОТЕВ: 92 Даниел Кайзер, 2 Роеи Херман, 5 Йонас Там, 9 Мартин Секулич, 10 Красиан Колев, 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 17 Николай Минков, 28 Янис Карабельов, 31 Уме Емануел, 44 Роберто Пунчец

Треньор: Станислав Генчев

СЪДИЯ: Васимир Ел-Хатиб
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград
НАЧАЛО: 21:15 часа