Атлетико загуби първата си контрола, въпреки че водеше в резултата в 85-ата минута

Атлетико Мадрид загуби по драматичен първата си контрола от предсезонната подготовка, след като отстъпи с 2:3 от сборен отбор, съставен от звезди от корейската К-Лига. „Дюшекчиите“ водеха с 2:1 пет минути преди края, но в крайна сметка допуснаха пълен обрат след голове в 89-ата и 94-тата минута.

Иначе тимът на Диего Симеоне показа две различни лица. През първото полувреме Алтетико игра доста разнообразно в атака. Тома Льомар откри резултата в 13-тата минута, след като пое топката още преди централна зона, стигна до наказателното поле, след което пусна към Гризман. Ударът на французина бе избит, но Льомар направи добавка. До почивката три гола на Мората бяха отменени заради засади, а и три пъти гредите спираха гостите след изстрели на Мората, Савич и Гризман.

На почивката Симеоне замени целия си състав и това да де отражение на представянето на „дюшекчиите“. Особено колеблив на вратата бе Антони Гомис, който в 50-ата минута излезе много лошо да боксира едно центриране от свободен удар, но бе изпреварен от Антон Кривотцюк, който изравни с глава.

Карлос Мартин все пак отново изведе Атлетико в 85-ата минута, когато засече от въздуха центриране на Кореа. Четири минути след това Александър Палошевич израни от дузпа, а в 94-тата минута Лий Соон-Мин донесе победата на домакините след удар извън границата на наказателното поле.