Цървена звезда разпиля Фиорентина за по-малко от половин час

Цървена звезда постигна изненадващо убедителна победа с 5:0 над Фиорентина в контрола между двата тима, която се игра вчера вечерта на "Мала Маракана".

Още по-любопитното е, че “звездашите” отбелязаха всичките си попадения още преди да са изминали 30 минути от началото на двубоя. Питър Олайинка откри резултата в 8-ата минута, а само две по-късно Жан-Филип Красо го удвои. След още четири минути Мирко Иванич също се разписа. В 23-ата минута Олайинка отбеляза втория си гол в мача, а три минути след това Осман Букари оформи крайното 5:0 от дузпа.

Така Цървена звезда загря по страхотен начин за старта на сръбското първенство, като първият шампионатен мач на белградския гранд за новия сезон е срещу Войводина в неделя. От друга страна, Фиорентина допусна първа загуба в предсезонните си проверки след равенството 1:1 с Парма и победата с 3:0 над Катандзаро на Димо Кръстев. Следващите контроли на “виолетовите” са срещу Гросето (1 август) и Нюкасъл (5 август).

Снимки: Imago