Отбор от Втора Бундеслига удари Севиля в контрола

Носителят на Лига Европа - Севиля, допусна изненадваща загуба от втородивизионния германски отбор на Магдебург с 1:3.

Испанците започнаха отлично срещата и след по-малко от четвърт час в 14-ата минута поведоха благодарение на Лука Шулер. Само 4 минути по-късно обаче Шулер се превърна в антигерой и си вкара нелеп автогол.

Германците се възползваха от психологическото предимство и вкараха нови два гола до края на полувремето. В техни автори се превърнаха Леон Бел, който се разписа в 40-ата минута, както и Барис Атик, който бе точен в 44-ата минута.

Мачът бе част от предсезонната подготовка на андалусийци. В следващата си контрола те ще играят срещу британския Кристъл Палас на 31 юли (понеделник) от 2:00 българско време.

Снимки: Gettyimages