Национална лига футзал: Левски - Черно море

Новите нападатели на Челси се развихриха срещу Брайтън

Челси победи с 4:3 Брайтън в контрола, играна във Филаделфия. Два от головете за тима на Маурисио Почетино отбелязаха новите нападатели Кристофър Нкунку и Николас Джаксън. Михайло Мудрик и Конър Галахър също бяха точни за "сините", а за "чайките" се разписаха Дани Уелбек, Жоао Педро от дузпа и Дениз Ундав

Почетино пусна на върха на атаката Нкунку, а зад него действаха Рахийм Стърлинг, Карни Чуквуемека и Ян Маатсен. Леви Колуил и Мало Густо бяха титуляри в защитната четворка. В средата на терена Галахър си партнираше с бразилския талант Андрей Сантос.

Мачът започна по-добре за Брайтън и Уелбек откри резултата в 13-ата минута след пас на Каору Митома. В 19-ата минута Нкунку се оказа най-близо до една отскочила топка в наказателното поле и я прати в мрежата за 1:1. Това беше и единственият точен удар на тима от "Стамфорд Бридж" до почивката.

С началото на втората част в игра за Челси се появиха Чезаре Казадей, Трево Чалоба, Марк Кукурея и Михайло Мудрик. В 60-ата минута Жан Пол ван Хеке от Брайтън получи директен червен картон и скоро след това Мудрик вкара втори гол във вратата на "чайките". Украинският национал получи пас от Николас Джаксън и стреля неспасяемо за 2:1.

Джаксън асиастира и за попадението на Конър Галахър в 72-ата минута, a в 77-ата засече центриране на Кукурея от левия фланг и доведе резултата до 4:1 в полза на Челси. Последва отпускане в редиците на лондончани и Жоао Педро намали от дузпа, преди Ундав да оформи крайния резултат.

Снимки: Gettyimages