Макаби (Хайфа) спечели Суперкупата на Израел

Макаби (Хайфа) завоюва Суперкупата на Израел, след като победи с 3:1 носителя на националната купа Бейтар (Йерусалим). Шампионите направиха обрат през второто полувреме и спечелиха първи трофей под ръководството на новия си треньор Масай Даго.

Нигериецът Фред Фрайдей откри в полза на Бейтар в 45-ата минута, но в 58-ата Тярон Чери възстанови равенството. Успехът за Макаби дойде в последните 10 минути с попадения на Дин Дейвид и младока Анан Халаили, за когото това беше дебютен гол в професионалния футбол.

Следващото изпитание за отбора от Хайфа е гостуването на Шериф във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят е в сряда в Тираспол.