Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Лудогорец с втори разгром в рамките на четири дни, този път го отнесе Етър

След като преди три дни Лудогорец разби с 4:0 Балкани (Косово) в среща реванш от от първия предварителен кръг на ШЛ, днес "орлите" бяха още по-убедителни в шампионатен двубой срещу Етър и разгромиха "болярите" с 5:0 в мач от втория кръг на efbet Лига

Аслак Фон Витри откри резултата в 18-ата минута след страхотен шут от 22-23 метра, а в 46-ата Доминик Янков удвои. Бърнард Текпетей отбеляза две попадения в 49-ата и 57-ата минута. В 71-ата минута сред голмайсторите се записа и Франко Русо с атрактивен гол от 25 метра.

За тежкото поражение на великотърновци спомогна и изгонването на Георги Александров, който в 37-ата минута напусна терена с директен червен картон за нарушение срещу Текпетей.

Сред 11-те на домакините започна новото попълнение Квадво Дуа, който поведе атаката на тима. Таранът се стара доста и имаше няколко шанса да се разпише, но късметът не бе с него. През втората част той пропусна и дузпа. Дебют със зелената фланелка направи и защитникът Сон, който се появи след почивката.

Непосредствено преди двубоя 12-кратният първенец на България представи последното си ново попълнение - бразилеца Руан Секо.

Домакините осъществиха натиск още с началния съдийски сигнал, но в първите 15 минути не създадоха някаква по-сериозна опасност с изключение на едно остро центриране на Текпетей. Именно ганаецът отправи изстрел по земя от 20 метра в 16-ата минута, който не бе много силен, но пък затрудни Величков и стражът изби в корнер.

Етър отговори с пробив през центъра на Моран, който четирима играчи в зелено опитаха да спрат и много трудно го сториха, изчиствайки в корнер. След неговото изпълнение последва шут, но Падт спаси.

Така се стигна до 18-ата минута, в която Лудогорец поведе. Това стана след страхотен удар на Фон Витри от 23-24 метра. Александров докосна топката, но изстрелът бе твърде силен и влетя в мрежата.

В 24-ата минута много дейният десен бек на разградчани - Фон Витри, дриблира между трима противникови състезатели в наказателното поле на "болярите" и центрира по земя към намиращия се на първа греда Дуа. Новият нападател на "орлите" стреля ефектно с пета и не бе далеч да се разпише, но шутът му премина покрай левия страничен стълб.

В 37-ата минута Текпетей получи зад гърба на гостуващата отбрана и овладя на гърди, а намиращият се зад него Георги Ангелов го фаулира пред наказателното поле и получи директен червен картон, тъй като ганаецът се откъсваше фронтално сам срещу вратаря. Дуа шутира от фала, но над вратата.

Секунди преди края на първата част далечен удар на Хайстер за малко не влетя в мрежата на Величков за втори път.

Дебют със зелената фланелка направи още едно от новите попълнения - защитникът Сон, който на почивката замени Хайстер.

Само 18 секунди след началото на второто полувреме Лудогорец удвои. Нареси отне от Моран, след което подаде за Йорданов. Младият футоблист на "орлите" изведе Янков с едно докосване. Последва диагонален шут на последния в долния десен ъгъл на Величков.

В 49-ата минута интригата съвсем приключи след трети гол за Лудогорец. Негов автор стана Текпетей, който завърши скоростна атака на "орлите" отляво.

Четири минути по-късно домакините получиха дузпа за игра с ръка на Крум Стоянов. С изпълнението се нагърби новото попълнение Куадво Дуа. Таранът шутира силно, но в напречната греда.

Наказателната акция на разградчани продължи и в 57-ата минута, когато Текпетей покачи на 4:0 с второто си попадение. Той вкара с глава след центриране на Делев.

След час игра на терена се появи и Рик Джонатан, който се завръща след дълго отсъствие заради получена тежка контузия по време на подготвителния зимен лагер в началото на годината. Той влезе на мястото на Текпетей.

Малко по-късно домакините разиграха атрактивно в противниковото наказателно поле, но Делев не подаде по най-добрия начин на намиращия се на празна врата Дуа. В 68-ата минута Делев отправи шут отдалеч, а Величков спаси.

Лудогорец продължи да атакува и в 71-ата минута топката спря за пети път в мрежата на Етър. Във великотърновската врата се разписа Франко Русо след страхотен шут от 25 метра.

Секунди по-късно Дуа направи сериозен пропуск след центриране на Йорданов отляво. Таранът изпревари бранител на гостите и стреля от близка дистанция, но Величков отрази. В 75-ата минута и Неделев бе близо до попадение, но ударът му се отби в рамото на съперников защитник. Девет минути по-късно Величков изби силен изстрел на Нонато.

Така Лудогорец записа първа победа в първенството и се реваншира частично пред своите фенове за изненадващото поражение с 1:3 от Крумовград преди седмица. След три дни на "орлите" предстои далеч по-сериозен първи двубой от втория предварителен кръг на ШЛ срещу Олимпия в Разград.

ЛУДОГОРЕЦ - ЕТЪР 5:0

1:0 Аслак фон Витри 18
2:0 Доминик Янков 46
3:0 Бърнард Текпетей 49
4:0 Бърнард Текпетей 57
5:0 Франко Русо 71

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 22. Русо, 24. Вердон, 44. Хайстер, 30. Нареси, 82. Йорданов, 37. Текпетей, 64. Янков, 77. Видал, 9. Дуа

ЕТЪР: 22. Величков, 15. Г. Ангелов, 4. Александров, 6. Димов, 7. Станев, 25. Стоянов, 8. Моран, 29. Я. Ангелов, 10. Д. Ангелов, 70. Бакалов, 9. Тошев