Скамака донесе победата на Уест Хам срещу Тотнъм

Влезлият като резерва Джанлука Скамака донесе победата на Уест Хам срещу Тотнъм с 3:2 в приятелска среща. Лондонското дерби се игра в Пърт, Западна Австралия. “Чуковете” поведоха с два гола в рамките на пет минути през първото полувреме, след като Дани Ингс и Видин Мубама се разписаха. Джовани Ло Селсо и новото попълнение Дестини Удоджи се разписаха в рамките на три минути след почивката, за да се стигне до 2:2 преди Скамака да вкара победния гол в 78-ата минута.

Хари Кейн излезе като титуляр и изведе Тотнъм с капитанската лента. Той игра през първото полувреме, в което “шпорите” доминираха, но се оттеглиха на почивка с пасив от два гола. Дебют за тима на Анге Постекоглу направиха вратарят Гилиелмо Викарио, Джеймс Мадисън и Манор Соломон.

Тотнъм имаше инициативата от началото и владееше топката в големи периоди, като създаваше и положения, но не ги реализираше. Още в първите 10 минути Фабиански направи две спасявания след удар отблизо на Скип и изстрел на Кулушевски. В 18-ата минута Ингс откри след удар с глава, а малко по-късно Мубама също бе изпуснат от защитата на “шпорите” след центриране и резултатът стана 2:0.

Двете попадения спряха устрема на Тотнъм и тимът на Постекоглу стигна до нови положения чак към края на полувремето. Пробив на Соломон завърши с удар, отразен от Фабиански. Вратарят се справи и с опит на Бисума. Три минути преди почивката Ромеро бе на прекрасна позиция, но не успя да засече топката. На другата врата Викарио отрази удар на Боуен.

Тотнъм излезе с напълно нов състав за второто полувреме. Още в началото на втората част Ричарлисон бе изведен отдясно и намери Перишич в наказателното поле, но хърватинът не успя да завърши точно. “Шпорите” имаха предимство, а Фабиански отново трябваше да се намесва. Вратарят бе преодолян в 69-ата минута, когато Ло Селсо се разписа след удар от въздуха. Секунди по-късно Удоджи с глава изравни.

Въпреки че отстъпваше игрово, Уест Хам отново поведе в 78-ата минута. Скамака бе изведен от Форналс и отлично завърши. За италианеца това е втори гол във втората контрола на “чуковете” от началото на подготовката. До края Ричарлисон пропусна едно положение.

Снимки: Imago