Таланти донесоха победа на Манчестър Юнайтед в първата контрола, Маунт дебютира

Манчестър Юнайтед спечели първата си контрола за това лято с 2:0 над Лийдс. Срещата бе изиграна в Ослов, а головете за “червените дяволи” бяха дело на младоците Ноам Емеран (67’) и Джо Хигил (81’).

Мениджърът на 20-кратните шампиони на Англия Ерик тен Хаг заложи на доста по-опитните си играчи през първата част, когато своя дебют направи и единственото до този момент ново попълнение Мейсън Маунт. Начело на йоркширци своя дебют направи Даниел Фарке, който застана начело на клуба преди около седмица.

Първото отлично положение за попадение дойде още в петата минута, когато Амад Диало влезе отлично в наказателното поле и подаде към Ханибал, но изстрелът на французина бе париран от вратаря. Малко след това и Маунт опита да прехвърли атрактивно вратаря, но не сполучи. Лийдс отговори с добра контраатака, но намеса на Ханибал предотврати опасен удар. Играчите на Манчестър Юнайтед държаха ситуацията в двубоя под контрол, но не стигаха до реални голови положения.

На почивката техният наставник Ерик тен Хаг замени цялата си единайсеторка, а на терена се появиха изцяло млади играчи от школата. Именно тогава паданаха и двете попадения. В 67-ата минута Ноам Емеран се възползва от отлично подаване към себе си на Хансен-Аароен, навлезе от крилото в пеналта и с плътен удар с левия крак откри резултата за 1:0. Футболистите на Фарке се активизираха и осъществиха няколко отлични атаки в търсене на изравнително попадение и само самопожертвователни намеси или неточни отигравания ги лишиха от гол. Тогава се стигна до 81-ата минута, когато отново Емеран този път прати добро подаване в наказателното поле, което свари отбрната на Лийдс напълно объркана, а централният нападател Хигил се възползва и реализира за 2:0.

Следващата контрола на Манчестър Юнайтед е точно след седмица срещу френския Лион в Единбург.

Снимки: Imago