Вход / Регистрирай се

България U19 с успешен старт на Балканиадата в София

България U19 с успешен старт на Балканиадата в София

Националният волейболен отбор на България за девойки до 19 години тръгна с победа на Балканското първенство, на което страната ни е домакин. В столичната зала "Христо Ботев" българските момичета победиха след обрат Черна гора с 3:1 (23:25, 25:15, 25:12, 25:16) в първия си мач от Група А.

Виктория Коева: Очаквам голяма подкрепа в зала "Христо Ботев"
Виктория Коева: Очаквам голяма подкрепа в зала "Христо Ботев"

Утре (12 юли) отново от 18,30 часа България ще играе срещу отборът на Косово, който вчера загуби от черногорките с 0:3 гейма.

Борислав Крачанов: Искам всеки да се гордее с нашата игра
Борислав Крачанов: Искам всеки да се гордее с нашата игра

Селекционерът на България Борислав Крачанов заложи на стартов състав Кая Николова, Маргарита Гунчева, Виктория Коева, Александра Пейчева, Ива Дудова, Боряна Ангелова и либеро Йоана Докова.

Откриващата част започна с предимство за българските момичета от 4:1, но последва серия на черногорките от 4 безответни точки и 5:4 в тяхна полза. Това сякаш стъписа България и допусна съперника да се откъсне на няколко точки. Постепенно напрежението в редиците на младите "лъвици" затихна и заиграха по-добре. С няколко самоотвержени разигравания и мощен удар на Пейчева се стигна до равенство при 19:19. Черна гора отново излезе напред с 22:19, но борбена България направи четири поредни точки за 23:22. Силите тук не стигнаха на България да затвори частта и Черна гора спечели с 25:23.

Нататък мачът бе с подчертана доминация на българския тим, който заигра със самочувствие и настроение. В средата на втория гейм успешна блокада на Коева донесе първата двуцифрена разлика в българска полза - 20:10. Тя се запази докрая за 25:15. В третата част началото бе още по-безкомпромисно за тима на Борислав Крачанов - 5:0 и прекъсване за Черна гора, но и след него българска блокада донесе 6-ата точка. Българките направиха няколко грешки на начален удар, което позволи черногорският тим да се доближи, но видимо по-добрата игра на България даде нов комфортен двуцифрен аванс и след мощна забивка на Ива Дудова. При български сервис и опит за контра на Черна гора, топката отиде в аут и "лъвиците" успяха да вземат гейма с 25:12.

Четвъртата част започна с точка за Пейчева, но черногорките изравниха при 3:3, след което дойде поредна българска серия – този път с 5 точки, което да даде спокойствие на тима. България поддържаше постоянен аванс от 6-8 точки и не позволи на Черна гора да доближи - 25:16 и 3:1.

Виктория Коева отбеляза 14 точки, а Александра Пейчева прибави още 12 точки за победата. Кая Николова направи 4 аса и завърши с общо 9 точки, а по 8 записаха Виктория Димитрова и Ива Дудова.

Снимки: БФВ

Следвай ни:

Още от Волейбол

Виж всички