Нервно начало на защитата на титлата за Рибакина

Елена Рибакина (Казахстан) загуби сет, но направи успешен старт на защитата на титлата си на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 3 Рибакина пласира 12 аса при победата над Шелби Роджърс (САЩ) с 4:6, 6:1, 6:2 за 103 минути под покрива на Централния корт, който беше спуснат заради дъжда в британската столица.

Двубоя от Кралската ложа на трибуните проследи рекордьорът с 8 титли от турнира Роджър Федерер (Швейцария), който се завърна на "Уимбълдън" за първи път след прекратяването на състезателната си кариера през септември миналата година.

Рибакина допусна пробив в откриващия гейм на срещата и не успя да навакса до края на първия сет. От началото на втората част тя започна да доминира, взе осем от следващите девет гейма, за да изравни резултата и да поведе с 2:0 в третия сет, а след това затвори мача с нова серия от три поредни гейма.

24-годишната натурализирана московчанка очаква победителката от мача между Ализа Корне (Франция) и Нао Хибино (Япония), "щастлива губеща" от квалификациите.