ЦСКА - София подгизна в Австрия и се препъна срещу шампиона на Азербайджан

ЦСКА - София загуби с 0:1 от Карабах в третата си лятна проверка, играна в Австрия. Срещата се игра почти през цялото време под силен дъжд, а победата за шампионите на Азербайджан донесе албанският национал Джиджа Редон в 42-ата минута. Наставникът на "червените" Саша Илич пусна само един от новите футболисти - Сейни Санянг, а сред резервите остава еквадорският нападател Майкъл Естрада, който не се появи на терена.

Първият точен удар в мача отправи българският национал Станислав Шопов в 14-ата минута. Топката обаче беше в обсега на вратаря на Карабах, който нямаше проблеми. След няколко минути бившата звезда на Черно море Леандро Андраде пробва мерника си пред вратата на ЦСКА - София, но не сполучи. Последва затишие под австрийския дъжд, за да дойде един опасен шут на Шопов, а след това Сейни Санянг потърси Марк-Емилио Папазов пред голлинията на азерите, но младият централен нападател не успя да засече топката.

В края на полувремето футболистите на Карабах нанесоха своя удар. Албанецът Джиджа Редон овладя топката пред вратарското поле на "червените" и с точен удар намери мрежата зад Густаво Бусато - 1:0 за азерите. Това беше първият гол, допуснат от ЦСКА - София в летния подготвителен период.

В началото на втората част алжирският халф на Карабах Ясин Бензия намери коридор за стрелба към вратата на тима от "Армията", но Бусато улови топката. В 53-ата минута младокът Илиан Антонов се измъкна ловко от двама бранители, но последвалият изстрел беше много слаб и не затрудни ни най-малко вратаря на Карабах

В 72-ата минута шампионите на Азербайджан пропуснаха сериозна възможност пред рамката Марин Орлинов, заменил малко по-рано Бусато. На отлична позиция в наказателното поле на ЦСКА - София се оказа Абас Хусейнов, който обаче шутира неточно. В 83-ата минута пък гредата помогна на Орлинов след удар с глава на Акундзаде. Така последният съдийски сигнал дойде при гол пасив за момчетата на Саша Илич, които регистрираха първо поражение по време на подготовката.

ЦСКА - София 0:1 Карабах

0:1 Джиджа Редон (42)

Стартовите състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 10. Жираир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов.

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 20. Асен Дончев, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 7. Джонатан Линдсет, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 26. Марселино, 27. Павел Жабов, 29. Майкъл Естрада.

Карабах: 1. Шахрудин Махамадалиев, 81. Кевин Медина, 13. Бахлул Мустафазаде, 44. Елвин Яфаргулиев, 29. Марко Весович, 6. Ромао, 15. Леандро Андраде, 8. Марко Янкович, 11. Адама, 10. Абдула Зубир, 19. Джиджа Редон.