ЦСКА 1948 преклони глава пред балкански гранд, за малко да сътвори чудо след 3 гола пасив

ЦСКА 1948 допусна първо поражение в предсезонната си подготовка, губейки от Динамо (Загреб)  с 2:3 в Словения. Хърватският гранд дръпна с три гола преднина след попадения на Емрели Махир (21), Йосип Дърмич (49) и Дарио Шпикич (57). "Червените" не се предадоха и Емил Ценов намали четири минути след последното попадение на Динамо, а в 64-ата минута Сабек Мохарами си вкара автогол за крайното 3:2.

"Червените" заложиха в титулярния състав на пет от новите си попълнения - Гурища, Виячки, Орачев, Пишчевич и Вутов.

Хърватите започнаха по-активно в началото и държаха доста повече топката, но след четвърт час игра българският тим се изнесе по-напред и надмощието на Динамо приключи.

В 17-ата минута Йосков отправи първия точен удар в мача. Той засече с глава центриране на Педриньо отляво, но Невистич улови.

Четири минути по-късно Динамо осъществи контраатака, при която Махир получи пас на празна врата от национала на Хърватия Бруно Петкович и без проблем реализира.

ЦСКА 1948 реагира мигновено и на два пъти имаше шанс да изравни. В 23-ата минута Вутов пусна към оставени непокрит на границата на наказателното поле Русев. Националът на Българя стреля силно и под гредата, но Невистич някак докосна топката, което бе достатъчно да я извади в корнер. Секунди по-късно стражът на Динамо спаси и шут на Педриньо.

През втората част надмощието на Динамо бе осезаемо, макар и двата гола на "червените".

В 47-ата минута Бочка отправи диагонален удар по земя, който излезе в аут. Само 120 секунди по-късно резервата Том Рапнуил позволи на Дърмич да му отнеме топката и бившият футболист на Байер (Леверкузен) вкара очи в очи с Наумов.

В 57-мата минута Рапнуил изпусна Шпикич, който останал сам срещу Наумов пусна топката покрай "червения" страж за 3:0.

Футболистите на Рибарски намериха сили да се съвземат от шока и в 61-ата минута върнаха един гол. Рапнуил, който бе с основна вина за две от попаденията на Динамо, комбинира ефектно с Русев и центрира отлично към Ценов, а халфът вкара с глава в долния ляв ъгъл.

В 63-ата минута Карагарен центрира отдясно, бранител на Динамо се размина с топката, която се удари в крака на Мохарами и влетя в мрежата на хърватите за 2:3.

Пет минути по-късно неубедителния в отбрана Рапнуил създаде сериозни главоболия на "червените", но Наумов изби опасен удар от десетина метра. В 71-ата минута Наумов още веднъж се намеси решително при шут на Томич от близка дистанция.

В 85-ата минута ЦСКА 1948 можеше да стигне и до изравняване, но малко не достигна на Цонков да засече центриране от фал на Умарбаев.

Динамо отговори с голям пропуск на Дърмич в 90-ата минута, който се озова фронтално сам срещу Наумов, но не улучи вратата.

Така "червените" допуснаха първа загуба в третата си контрола на словенска земя. В първите две те завършиха 1:1 с Марибор и победиха с 3:1 носителя на Купата на Румъния Сепси.

Следващата проверка на ЦСКА 1948 отново е с изключително сериозен противник. Българският тим ще се изправи срещу гръцкия гранд Панатинайкос.

ЦСКА 1948 - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:3

0:1 Емерли Махир 21
0:2 Йосип Дърмич 49
0:3 Дарио Шпикич 57
1:3 Емил Ценов 61
2:3 Сабек Мохарами 64 авт.

ЦСКА 1948: 33. Ганев, 24. Гурища, 5. Елитон, 23. Виячки, 4. Орачев, 18. Чочев, 20. Вутов, 8. Педриньо, 28. Пишчевич, 10. Русев, 26. Йосков

резерви: Наумов, Ценов, Нгинда, Стоичков, Петров, Карагарен, Кирилов, Цонков, Рапнуил, Антонов, Умарбаев

ДИНАМО (ЗАГРЕБ): Иван Невистич, Лука Иванушец, Бруно Петкович, Емрели Махир, Стефан Ристовски, Роберт Любичич, Петар Сучич, Йосип Мишич, Йосиш Шутало, Дино Перич, Дарио Шпикич