ЦСКА 1948 разби съперника на ЦСКА - София в Европа и показа слабите му места

ЦСКА 1948 записа категорична победа над Сепси с 3:1 във втората си контролна среща от предсезонната подготовка. "Червените" решиха всичко в своя полза още през първото полувреме, когато отбелязаха и трите попадения. След почивката футболистите на Атанас Рибарски позволиха на противника да поеме инициативата и допуснаха един гол.

Георги Русев (19'), Бирсент Карагарен (41) и Неделко Пишчевич (44) се разписаха за българския тим, а Марио Рондон реализира почетното попадение за Сепси в 72-рата минута. Преди три дни ЦСКА 1948 завърши наравно с Марибор (1:1). От първата минута за "червените" започнаха три от новите попълнения - Ерденис ГурищаТом Рапнуи и Неделко Пишчевич.

По този начин ЦСКА 1948 показа слабите места на румънския отбор, който ще се изправи срещу ЦСКА - София във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Следващата проверка на тима, воден от Атанас Рибарски, е в понеделник (3 юли) срещу Динамо (Загреб).

Още в самото начало на мача пред румънците се откри отлична възможност да поведат в резултата. Йон Георге бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава мина покрай вратата, пазена от Даниел Наумов.

Постепенно футболистите на ЦСКА 1948 пренесоха играта в половината на своя съперник и в 19-ата минута "червените" получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Валентин Йосков бе фаулиран в пеналтерията. Георги Русев застана зад топката и хладнокръвно изпрати вратаря в обратния ъгъл - 1:0.

В средата на първото полувреме Бирсент Карагарен стреля коварно от далечно разстояние, но стражът на Сепси внимаваше и се намеси.

В 34-ата минута Козмин Матей реализира страхотно попадение в горния ляв ъгъл на вратата, което обаче бързо бе отменено от главния съдия заради нарушение на играча с номер 10 срещу Стефан Цонков. Малко след това Стефанеску опита технично да прехвърли Даниел Наумов, но без успех.

В 41-вата минута защитата на Сепси сбърка при изнасянето на топката, а тя попадна в краката на Бирсент Карагарен. Той напредна с кълбото, след което отправи хубав изстрел малко пред дъгата на наказателното поле и не остави шансове за намеса на противниковия страж.

Минута преди края на първата част Карагарен проби по десния фланг, намери по чудесен начин Неделко Пишчевич, който от своя страна се справи с двама играчи в зелено-бяло и от близко разстояние оформи класическия резултат.

В 52-рата минута влезлият от резервната скамейка Генадий Ганев се отчете с добро спасяване, след като топката заплашително летеше към вратата му, но той успя да избие в корнер.

Малко преди да измине час игра от началото на мача румънският тим пропусна чудесна възможност да върне един гол. Павол Сафранко получи много добро подаване, което го изведе очи в очи с Ганев, но нападателят стреля встрани от целта.

В 72-рата минута Марио Рондон намали изоставането на своя отбор, след като се възползва от отлично центриране и с глава реализира във вратата на ЦСКА 1948.

10 по-късно Виталий Дамашчан отправи диагонален удар, който премина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко след това Генадий Ганев се отчете с много важно спасяване, след като противников играч се бе озовал очи в очи с него.

ЦСКА 1948 3:1 Сепси

1:0 Георги Русев (19 - дузпа)
2:0 Бирсент Карагарен (41)
3:0 Неделко Пишчевич (44)
3:1 Марио Рондон (72)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 30. Стефан Цонков, 5. Елитон, 16. Том Рапнуи, 11. Бирсент Карагарен, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 13. Стоян Стоичков, 10. Георги Русев, 26. Валентин Йосков;

Сепси: 33. Роланд Низкули, 18. Павол Сафранко, 44. Михай Балаша, 10. Козмин Матей, 25. Богдан Отелица, 5. Джонатан Родригес, 6. Николае Паун, 13. Денис Чоботариу, 11. Мариус Стефанеску, 8. Йон Георге, 82. Бранислав Нинай.