Исторически успех за Ботев (Пд) на "Колежа" в памет на Тоско Бозаджийски

Ботев (Пловдив) постигна престижен успех с 1:0 над Арис в контрола, която се проведе на "Колежа" в памет на Тоско Бозаджийски. Мартин Секулич вкара единственото попадение в 16-ата минута. Това бе и първият гол за "канарчетата", откакто се върнаха на "Колежа", с което си осигуриха и историческа първа победа на новото съоръжение.

Проверката се проведе в памет на Тоско Бозаджийски - голям запалянко на "канарчетата", който преди няколко години бе брутално пребит от привърженици на ПАОК, а след това и прегазен от кола, шофирана от жена.

Двата отбора излязоха със специални фланелки с лика на Тоско. След това привърженици и футболисти поднесоха цветя на специален мемориал, на който с големи букви бе изписано: "Бултрасите не умират!"

23 Ботев (Пловдив) 1:0 Арис (Солун)

Иначе първия удар по посока на една от двете врати отправи Колев във втората минута, но Куеста улови. В 8-ата минута Ботев можеше да поведе след грешка на гръцката отбрана, която остави Рабей очи в очи с Куеста, но стражът на гостите излезе добре и спаси.

В 12-ата минута Кабаков спря играта, за да може "бултрасите" отново да отдадат почит на Тоско. Минутата не бе избрана случайно, а да се покаже, че запалянковците са 12-ият играч на Ботев.

Малко след подновяването на играта, в 16-ата минута, новото попълнение Карабельов изведе великолепно Секулич отдясно в наказателното поле на гърците, нападателят финтира един противник и стреля покрая вратаря за 1:0. Попадението предизвика еуфория, тъй като то е първо, откакто тимът се завърна на новопостроения "Колеж".

В 19-ата минута срещата отново бе спряна, но този път да се почете привърженик на Арис. Пет минути по-късно Пангидис отправи опасен удар от двайсетина метра, но над напречната греда.

Ботев отговори с опасна контраатака секунди по-късно, която завърши с фалцов шут на Колев, а вратарят на Арис изби в корнер.

В 43-ата минута можеше да се стигне до кориозен гол за Арис, когато техен футболист нацели дясната греда директно от корнер, а след това последва разбъркване на метър пред голлинията, но в крайна сметка отбраната на "жълто-черните" изчисти.

Преди началото на второто полувреме Арис подари фланелка на бащата на Тоско Бозаджийски с надпис на гърба "05.01.2020 г. - справедливост!".

В 47-ата минута желаният от Лудогорец Луис Палма за малко не изравни след шут от около 11 метра и рикошет в крак на играч от Ботев, но топката излезе покрай дясната греда в корнер.

Десет минути по-късно отново Палма бе в основата на опасност пред вратата на пловдивчани. Крилото отправи добър фалцов шут с десния крак, който премина покрай горния ляв ъгъл на Ханкич.

Секунди по-късно най-активният в гостуващите редици, Палма, стреля по земя, а след лек рикошет в крака на Етоо топката мина опасно близо покрай левия страничен стълб.

В 82-ата минута Балтанов изведе новото попълнение Степоновичюс сам срещу вратаря, литовецът "копна" топката покрай стража, но не извади късмет и тя се отби в лявата греда.

Така Ботев записа втори пореден успех под ръководството на новия треньор Станислав Генчев и поне в контролите дава заявка, че е значително по-сериозен фактор през новия сезон в efbet Лига.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - АРИС (СОЛУН) 0:0

Ботев (Пд): 1. Ханкич, 17. Минков, 25. Работов (К), 44. Пунчец, 16. Акере, 28. Карабельов, 15. Ето’о, 26. Думбоуя, 22. Рабей, 10. Колев, 9. Секулич

;

Резерви: 33. Смъркалевй, 24. Ван Хертъм, 19. Папазов, 30. Хуго Аззи, 20. Перера, 21. Нади, 7. Балтанов, 23. Тонев, 31. Степоновичюс, 11. Бароан

;

Арис: 23. Куеста (К), 4. Брабец, 14. Фабиано, 2. Мбаката, 13. Матарита, 16. Дарида, 5. Руп, 24. Павичич, 77. Панагидис, 17. Палма, 9. Грей

;

Резерви: 94. Лефтерис Хутесиотис, 25. Антонис Айдонис, 22. Моузес Одубаджо, 3. Франко Ферари, 18. Валентино Фаторе, 11. Кике Саверио, 8. Шейк Дукуре, 20. Рафаил Цера, 7. Лазарос Христодолопулос

Снимки: Борислав Трошев