Лудогорец отнесе Локо Пд, Тисера не спира да бележи

Лудогорец надигра Локомотив (Пловдив) с 3:0 в контрола, която се проведе в Банско. Матиас Тисера откри резултата в 10-ата минута, а в 25-ата отново той удвои. Педро Нареси вкара трети гол в 50-ата минута.

18 Лудогорец : Локомотив (Пловдив)

Наставникът на разградчани Ивайло Петев не можеше да разчита на цели 9 състезатели - Христов, Терзиев, Вердон, Алмейда, Недялков, Групер, Десподов, Текпетей и Рик Джонатан, които пропуснаха сблъсъка поради различни причини.

Сред титулярите попадна румънецът Ротариу, както и новото попълнение Хейстер.

Срещата започна със сериозно надмощие на Лудогорец, което продължи през цялото първо полувреме. То даде резултат още в 10-ата минута, когато Тисера откри резултата след шут отблизо. Аржентинецът се разписва във втора поредна контрола, след като с негов гол "орлите" победиха преди няколко дни Марек.

Четвърт час след началото на проверката "смърфовете" извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Пешов влезе Михайлов.

В 25-ата минута Тисера вкара второ попадение. Той се възползва от грешка на Хоркаш, финтира го и след това вкара на празна врата.

През първата част Лудогорец направи и 4-5 пропуска, като най-фрапантен бе този на Тисера в 31-ата минута, когато аржентинският нападател можеше да направи хеттрик.

Локо също имаше на два пъти шанс да се разпише, но Диом в 39-ата минута не намери целта, а секунди по-късно същото стори и Димитър Илиев.

Ивайло Петев пусна нова 11-ка през втората част, а Локо също извърши доста промени на почивката.

Пет минути след началото на второто полувреме Нареси вкара трети гол, възползвайки се от подаване на Неделев.

Четвърт час преди края на мача се изви буря с пороен дъжд, а до края на двубоя нов гол не падна и проверката приключи при 3:0 в полза на родния шампион.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Матиас Тисера 10
2:0 Матиас Тисера 25
3:0 Педро Нареси 50

ЛУДОГОРЕЦ: Падт, Пластун, Русо, Хейстер, Фон Витри, Гонзалвеш, Пьотровски, Янков, Видал, Ротариу

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Хоркаш, Пешов, Сегура, Паскалев, Хамзауи, Зебли, Иванов, Дион, Конте, Илиев, Мендоса