Алкарас е финалист в "Куинс"

Карлос Алкарас се класира на финала на турнира от категория АТР 500 в “Куинс” след убедителна победа 6:3, 6:4 за 83 минути игра срещу Себастиан Корда.

Карлитос имаше значително по-малко проблеми да преодолее това препятствие в Лондон в сравнение с вчерашния си мач срещу Григор Димитров, макар още в първия си сервис-гейм да допусна пробив (0:1), който веднага върна. Ефективността му на начален удар беше доста по-висока през целия мач в сравнение с тази на Корда, а броят на непредизвиканите грешки бе само 5.

Американецът направи 21 уинъра (колкото и Алкарас), но сбърка цели 16 пъти, а в същото време световният номер 2 беше перфектен в играта си на мрежата и това допринесе допълнително за решителната му победа.

Ако спечели титлата във финала срещу Алекс де Минор, Алкарас отново ще бъде номер 1 в ранглистата. Австралиецът спечели своя полуфинал по-рано днес срещу Холгер Руне с 6:3, 7:6(2).

Корда беше първият американец на полуфинал в “Куинс” от 11 години насам, когато това осъществи майсторът на трева Сам Куери. Той обаче загуби и шестия си двубой срещу съперник от топ 5 и все още няма спечелен такъв мач.

Алкарас пък е на 14-тия си финал в кариерата (10 спечелени), а Де Минор е на 12-тия си (7 спечелени).