Вход / Регистрирай се

Рованпера: Атмосферните условия ще са много важни в рали „Сафари”

Световният шампион Кале Рованпера има аванс от 25 преди следващия кръг от WRC – легендарното рали „Сафари” в Кения, което стартира в четвъртък. Кале спечели миналата година в Кения, а Тойота записа четворна победа. Сега обаче се очаква битката да е по-оспорвана.

„В Кения атмосферните условия ще са много важни за развитието на ралито – обясни Рованпера, който демонстрира миналата година страхотно представяне на кал и в дъжда, ударил африканските етапи. – Времето може да е много различно. Ралито е огромно предизвикателство, но мисля, че имаме шанс за добро представяне. Подходът ни е подчинен на битката да световната титла, най-важно е постоянно събиране на точки, а не поемането на големи рискове за победи в отделните стартове.”

Център на рали „Сафари” е град Найваша, около който са разположени скоростните отсечки, а прогнозата за времето обещава всеки ден превалявания – от днес до края на седмицата. Особеното при тези етапи е, че в момента, в който завали песъчливата повърхност на пътя се превръща в кал.

Нювил и Хюндай с първа победа за сезона
Нювил и Хюндай с първа победа за сезона

Ралито стартира със суперспециален етап с дължина 5 километра, който ще се проведе близо до столицата на Кения Найроби в четвъртък вечер.

Хюндай обяви кой ще заеме мястото на покойния Брийн
Хюндай обяви кой ще заеме мястото на покойния Брийн
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички