ЕВРО 2024: Швейцария 0:0 Германия

Алекс Николов с уникална атака срещу Словения

Националът Александър Николов показа страхотна игра при първата победа на България в тазгодишната Лига на нациите - 3:0 над Словения тази сутрин на турнира в Нагоя (Япония).

България удари четвъртите в света и записа страхотна първа победа в Лигата на нациите

Освен, че стана най-резултатен за успеха с 16 точки, Алекс записа и уникални проценти в атака - 67% успеваемост (16 от 24), а като се махнат двете му грешки, се получава и 58% ефективност.

55 България удари Словения с 3:0 във VNL 🏐

Според повечето волейболни специалисти това са много високи проценти в атака за краен нападател и посрещач като Алекс Николов, особено за 3 гейма игра, а някои дори биха ги нарекли "извънземни".

Снимки: volleyballworld.com