Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

България удари четвъртите в света и записа страхотна първа победа в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България записаха трудна, но много важна победа в Лигата на нациите.

Тимът, воден от Пламен Константинов, надигра четвъртите в света от Мондиал 2022 Словения с 3:0 (26:24, 25:23, 25:17) във втория си мач от Група 2 на турнира в Нагоя (Япония).

Така българските национали записаха 3 точки в актива си, като с точката от първия двубой, общо тимът ни има вече 4 точки.

Това отрежда 11-то място във временното класиране на България.

55 България удари Словения с 3:0 във VNL 🏐

Успехът е изключително важен за родните представители, които успяха се наложат над „чалъндж“ отбор и пряк съперник за запазване на мястото в Лигата на нациите.

Възпитаниците на Пламен Константинов загубиха драматично първата си среща в турнира от Китай с 2:3.

Утре България излиза срещу световния вицешампион Полша от 10,10 часа в Нагоя в третата си среща от Волейболната лига на нациите.

Полша удари шампиона на VNL Франция в Нагоя

България поведе с 4:3 след блокада на Мартин Атанасов. Рок Можич би сервис в аут и 10:9 за България. При 11:9 Джордже Крецу взе прекъсване за Словения. Пайп на Алекс Николов и 12:9. Мартин Атанасов отигра в атака за 13:11. Ас на Николай Колев - 14:11.  Грегор Ропрет би начален удар в аут - 15:12. Пайп на Тине Урнаут изравни резултата при 15:15. Алекс Грозданов заби единична блокада на атака на рок Можич - 16:15. Атака в центъра на Алекс Грозданов и 17:16.  Матей Кьок би сервис в аут - 18:17. Технична атака на Алекс Грозданов от зона 4 - 19:17. Великолепна комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов - 20:19. Рок Можич атакува в аут - 23:22. Димитър Димитров атакува много трудна топка от зона 2, която излезе в аут - 24:24. Александър Николов атакува мощно по диагонала от зона 4 - 25:24. България спечели първата част с 26:24.

Грешка на Тине Урнаут и 4:4 в началото на втората част. Атака на Николай Колев в центъра и България поведе с 5:4. Димитър Димитров атакува успешно за 10:10. Блокада на Алекс Грозданов спря атака на Рок Можич 16:17. Прекрасен пайп на Мартин Атанасов и равенство при 17:17. Тине Урнаут атакува в аут и България поведе с 18:17. Единична блокада на Димитър Димитров срещу атака на Рок Можич и 19:17. Джордже Крецу взе прекъсване за Словения. технично отиграване в атака на Алекс Николов - 21:20. Блокада спря атака на Мартин Атанасов - 21:22. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Мартин Атанасов атакува първа топка за 22:22. Ас на Николай Колев и 23:22. Нов ас на Николай Колев и геймбол за националите при 24:22. Мартин Атанасов атакува по блокадата от зона 4 и България спечели втората част с 25:23.

Две поредни български блокади, в които главно действащо лице бе Алекс Грозданов и 6:6 в началото на третата част. Техничен пайп на Алекс Николов - 7:7.  Алекс Николов игра технично с блокадата и България поведе с 8:7. Мартин Атанасов атакува технично то зона 4 за 12:11. Страхотен пайп на Алекс Николов и 13:11. Джордже Крецу взе прекъсване за Словения. Тине Урнаут докосна мрежата и България поведе с 16:12. Мрежа на Ян Кожамерник - 17:14. Отлична комбинация Георги Сеганов - Димитър Димитров направи резултата 18:15. Клемен Чебул завърши атака в мрежата - 20:16. Пайп на Мартин Атанасов донесе преднина от 21:16 за България. Ас на Димитър Димитров - 22:16. Алекс Николов изведе националите до мачбол при 24:16. Мартин Атанасов отигра отлично в атака и донесе успеха на България в третата част с 25:17 и в мача с 3:0 гейма.

Реализатор за победата на България бе Александър Николов със 16 точки (67% ефективност в атака).

Мартин Атанасов завърши с 13 точки (2 блока).

Алекс Грозданов (4 блока) и Димитър Димитров (1 ас, 1 блок) се отличиха с по 9 точки.

Тине Урнаут бе най-резултатен за Словения с 13 точки (2 аса).